Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nulláról kezdve, mennyire...

Nulláról kezdve, mennyire nehéz és mennyi idő a német középfokút megszerezni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 2. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire vagy rászorulva és mennyire tudsz tanulni. Nekem 2-3 hónap kellett, hogy tűrhetően beszéljek. Bár lehet vizsgán elhasalnék. Az élet tanított.
2017. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Némettanár vagyok. Nehéznek nem nehéz, de időigényes. Két hét alatt ne várj csodát. Kicsit türelemjáték, mert lépésről lépésre kell haladni. Ha ügyes vagy és mindent beleadsz, szerintem akár egy éven belül teljesíthető. Kb. egy fogyókúrához tudnám hasonlítani. Ott sem olyan hű de nehéz általában tartani a diétát napról napra, de időigényes, türelem kell hozzá. Nem két hét alatt éri el valaki az álomalakot, ugyanúgy ahogy a nyelvvizsgát sem, hiába nem annyira nehéz az oda vezető út. Sok nyelvtanuló itt bukik el, nincs türelmük, azt hiszik, hogy egy-két hét alatt anyanyelvi szinten fogak beszélni. Amikor ez nem következik be, feladják, pedig az oda vezető út nem lenne nehéz, csak idő kell hozzá.
2017. aug. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* fognak
2017. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb. két év
2018. jún. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!