Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol gyerekek nyugodtabbak...

Az angol gyerekek nyugodtabbak, szófogadóbbak, csendesebbek?

Figyelt kérdés

2017. aug. 4. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Kiknél? Svédeknél, portugáloknál, braziloknál? Vagy a magyar gyereknél? Egyébként meg a gyerek az gyerek, népenként, etnikumonként, szocializálódás szempontjából persze lényeges különbségek lehetnek.

De egy vidéki angol és egy városi angol gyerek között is ég és föld lehet a különbség, ahogy a pakisztáni bevándorló angol állampolgárságú gyereke és a manchesteri bolti eladó gyereke között is.

Szerinted a magyar gyerekek milyenek? Hogy általánosítanád őket?

2017. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy London külvárosában élő, kb. 6 éves fiú. Részletekbe nem szeretnék belemenni.
2017. aug. 4. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod, hogy ennyi infóból meg lehet mondani? Minden London külvárosában élő 6 éves kisfiú nyugodt, szófogadó, csendes? Ennyire nem lehet általánosítani...

Remélhetőleg az, és nyugodt családi körülmények között nő fel.

2017. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Hát én nem úgy hallottam. Egy haverom sok évig Skóciában melózott étteremben és mesélte, hogy rángógörcsöt kapott, ha gyerekes, főleg többgyerekes családok érkeztek, mert az ivadékok úgy viselkedtek, hogy ahhoz képest Dzsingisz kán tatárjai hidegvérű úriemberek voltak.
2017. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez nagyon jó :D

Csak gondoltam, lehet más a vérmérsékletük... Nem?

2017. aug. 4. 17:36
 6/9 anonim ***** válasza:
A veruk mar annyira kevert, hogy mar nagyon nem igaz , hogy "angol hideg ver ".
2017. aug. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez személyiség és neveltetés kérdése. Minden gyerek más, mint bárhol a világon.
2017. aug. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem 2 gyerekem van. A fiam 5 éves,és ő Budapesten született. A születése után 2 évvel az apukája elhagyott minket,és én kiköltöztem vele édesanyámhoz Amerikába. Rá 1 évvel megismertem a lányom édesapját,ekkor a kisfiam 3 éves volt. Mivel a párom angolul beszél,ezért én is így beszélek vele,és mivel a kisfiam kicsi volt,amikor jöttünk,aránylag ő is jobban kezdi beszélni az angol nyelvet. Aztán kiderült,hogy várandós vagyok. Miután megszületett,hozzá az apukája angolul beszél,így természetesen ezt én sem másítom meg. Mivel a fiam és a lányom is ugyanazt a neveltetést kapják,nem érzek különbséget. Néha előfordul,hogy jönnek hozzánk látogatók Magyarországról gyermekkel,és van,hogy követelődzőek,vagy kissé másabbak viselkedés szempontjából,mint az enyéim,de van ellenpélda is,amikor kisangyalkák. Szerintem ez nem származás hanem nevelés kérdése.
2017. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Angliában élek már 10 éve, itt szültem 2 gyereket. Mind a kettő ugyanazt a neveltetést kapja, mégis, az egyik nyugodt, a másik ....nem igazán:D

Szóval családon belül is eltérőek a gyerekek. Nem igazán értem a kérdés lényegét.

Ezek az általánosítások sehova nem vezetnek....és nem igazán értem, mire mész vele. Megnyugszik tőle a lelked, hogy a magyar gyerekek jobbak, vagy mi?

Neveltetés kérdése, plusz gének, plusz külső hatások.

Próbáljuk szófogadásra nevelni a gyerekeinket. Vannak szófogadóbb és kevésbé szófogadóbb gyerekek a mieinknél.

Azért úgy érzem, elmondhatom, hogy nem vásott kölykök a gyerekeink.

Van pár osztálytárs, akikre elég ránézni és megnyugszik az ember, hogy szerencsére az nem az én gyerekem:D

Meg aztán meg kell azt is nézni, hogy miért csendes az a gyerek. A nagyobbik gyerekem osztálytársa kitűntetést kapott magatartásból. Amikor kivonult átvenni a kitűntetést és aztán hallottam a magyarázatot az enyémtől, hogy miért is kapta a kitűntetést, rögtön világossá vált számomra, hogy nem irígyeljük mi azt a díjat egy kicsit se. Kábé Forest Gump-nál is alacsonyabb IQ-t nézek ki abból a gyerekből már évek óta. Mindössze azért van csendben órán, mert azt se tudja, hogy hol van, kuka. Szóval ilyen nyugodt, szófogadó, csendes gyerekem nem is baj, ha nincs...az enyém kap pár rossz pontot, néha pusmog órán, magatartása 1-2 hajszállal rosszabb, mint az a kitűntetett, de életre valóbb, talpraesettebb...mellesleg minden más tantárgyból lekőrözi a kitűntetett osztálytársát...soha nem is akartam egy sarokban ülős kuka gyereket.

2017. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!