Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan érthetem meg az angolt?

Hogyan érthetem meg az angolt?

Figyelt kérdés
Bajban vagyok a megértéssel igaz nem anyanyelviekkel kell beszélnem hanem kínaiakkal de sokszor őket sem értem. Tudom mit jelentenek külön külön a szavak amit mondanak de nem tudom fejben összerakni hogy mit akarhat. Fontos lenne megtanulnom mert lesz egy találkozóm egy külföldi lánnyal/nővel és szeretném èrteni amit mond. Nagyon izgulok emiatt hogy nem fogom érteni mit akar mondani ha értek is valamit abban sem vagyok biztos... Tippek a filmnézés és zenehalgatáson kìvül? Köszönöm a válaszokat.
2017. aug. 6. 16:08
1 2
 11/13 Vree ***** válasza:

#4

A Past Simple jelezheti az egyszerű múltat, de jelezheti a feltételes módot is.

A feltételes módot vagy a Past Simple alakkal (MÁR múltbeli esemény esetén Past Perfecttel), vagy a would segédigével képezzük.


Tehát az

I wish I were ... = Bárcsak (/kivánom/szeretném, hogy) ... lennék (lenne ugye a lenni ige feltételes módban)


Ezeket a szabályokat meg kell mind egyenként tanulni kérd. :D Én nem bánom, ha te szuperzseni módban egy hétvége alatt bevágod a nyelvtani leírót tmeg letudod az ismétlést és gyakorlást (feladatfüzet, könyvben olvasás, videón hallgatást, élőben hallás, élőben használat) is, de nekünk halandóknak ez sajnos tovább szokott tartani. És nem lehet "megkerülni", max eldönteni, hogy mi az, amit kihagysz. De attól azt akkor nem fogod tudni és kész.

Gyorsan haladni úgy lehet, ha sok időt szánsz rá és úgy ütemezed be, amennyit maximálisan a legjobban az agyad be tud fogadni, és ha az összes módszer és eszköz kéznél van és jó minőségben. (Hál'istennek az internet és az elérhető árú jó anyagok korában ez nem megoldhatatlan senkinek.)

2017. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Azzal hogy nyelvtani szabályokat tanulok még nem tudok majd beszélni. És nem is akarok tökéletesen beszélni egyelőre csak meg akarom érteni amit hallok és megértetni magam a lehető legkönnyebben. Egy Olasz nem hiszem hogy a nyelv helyes használatán fog kiakadni mikor neki sem ez az anyanyelve és valszeg tudja hogy nem egyszerű másik nyelven beszélni
2017. aug. 8. 08:26
 13/13 Vree ***** válasza:

Te tudod, hogy mi a problémád; ha az, hogy nem érted a nyelvtani szerkezeteket mint az I wish I were amit példának hoztál, akkor nem értem, mit jelent, hogy "nem akarok nyelvtant tanulni csak meg akarom érteni amit hallok".

Ha az a problémád, hogy az akcentust nehéz értelmezned, ahhoz valóban a hallgatás a segítség.

Nyilván ez csak az akcentushoz szoktat hozzá, ugyanúgy nem fogod érteni azokat a szavakat, szerkezeteket, amiket nem ismersz.

2017. aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!