Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az indiaiak miért beszélnek...

Az indiaiak miért beszélnek félig angolul félig hindit?

Figyelt kérdés

Néztem matekos oktató videókat, meg pár olyan videót amit indiaiak csináltak. Azt vettem észre hogy a szöveg nagyjából felét értem angolul, majd hirtelen váltás és hindi nyelven folytatta a mondanivalóját. A szakzsargon mindig angol volt és a magyarázat hindi. Ez a hétköznapi nyelvben is így van, vagy csak a szakmai dolgokra pontosabb az angol és a jó nyelvtudásuk miatt (gyarmatosítás, brit fennhatóság, stb) alapból is így beszélnek egymás közt is?

Csak elgondolkodtatott a dolog.



2017. aug. 23. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
India egy időben brit gyarmat volt, tehát kötelezővé vált az angol nyelv. Aztán jött a globálkapitalizmus, és megtartották második nyelvnek.
2017. aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"A szakzsargon mindig angol volt és a magyarázat hindi."


Akkor az volt a cél, hogy a hindi nyelv beszélőinek elmagyarázzanak angol szakkifejezéseket, nem? Ha angol szakkifejezéseket akarnál elmagyarázni angolul nem beszélő magyaroknak, te is így csinálnál: az angolt meg a magyart váltogatnád. De a hétköznapi nyelvben azért nem hinném, hogy ez van (mint ahogy a magyarban sem).

2017. aug. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mansour ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre, hogy ez egy kicsit presztízskérdés is náluk. Mintha emelné a színvonalat, ha angolul is elmondanak legalább 1-2 mondatot. Mondjuk én show-műsorokban tapasztaltam ezt (érdekelnek az indiai zenék, így futottam bele ilyesmibe).
2017. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a 74 éves aposom kevert be elég szépen.Punjabi,angol,urdu nyelveket keverte..ìrni csak urdul tudott..Még a gyarmasító idöszakból maradt rájuk.
2017. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet az is, hogy sok jövevényszó, ahogy nálunk a törökből, németből. Ők az angolokkal "éltek együtt"
2018. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!