Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelentenek ezek az angol...

Mit jelentenek ezek az angol nyelvben?

Figyelt kérdés

gonna,gotta,keep,tho,outta,ain't, the way you are,vagy a you are helyett lehet már is,de a way az az út,csak nem tudom összeegyztetni sok olyan szóval amit a way mögé tesznek.

sok helyen látni,h nem azt írják,vagy mondják,h i must say, hanem i'm gonna say, vagy pl: i'm gonna keep my head held high


bocs ha zavaros volt

remélem vki el tudja magyarázni!

előre is köszi


2010. máj. 25. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elsők szlenges kifejezések (azokat nem tudom), a way you are, azt jelenti: ahogy vagy, amilyen vagy. pl. I like you the way you are - Úgy szeretlek, amilyen vagy. A way egyébként módot is jelent, nemcsak az utat.
2010. máj. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

gonna=fog, fogok (minden személyes névmásra alkalmas)

gotta=kell, muszáj

keep=betartani,megtartani

tho=de (vagy valamilyen következtetés)

outta=innen (ki innen)

ain't=NEM fog,NEM fogok (minden személyes névmásra alkalmas)

the way you are=ahogy vagy


remélem hasznos voltam =)

2010. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen,köszönöm :)
2010. máj. 25. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyiban egészíteném ki, hogy pontosan mit is helyettesítenek az első kifejezések (csak az esetleges helyes használat végett):


be gonna = be going to

gotta = have/got to

outta = out of

ain't = am/is/are not

2010. máj. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

- gonna ("gana") = going to (jövő idő), de I'm going to Japan NEM lehet *I'm gonna Japan.

- gotta ("gáda") = (have) got to = have to (kell)

- tho ("dou") = though (bár, habár, de)

- outta ("áuda") = out of (ki, kifelé, valamiből)

- ain't ("éjnt") = am not, are not, is not, továbbá a have not, has not segédigeként (pl. I ain't seen it = I have not seen it), de birtoklásként nem lehet: I ain't a wife = I am not a wife, NEM pedig I have not a wife.

- the way ~ how (ahogyan, így), pl. It's not the way I planned it ~ It's not how I planned it = Nem így (ilyen módon) terveztem; The way you move = Ahogy mozogsz.

2010. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!