Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti próbálkoztatok már nyelv...

Ti próbálkoztatok már nyelv feltalálásával? Én kidolgoztam, többé-kevésbé, ilyen nyelvtervezeteket, ha van valaki, akit az ilyesmi foglalkoztat:mit és milyet találtál ki?

Figyelt kérdés
2017. szept. 6. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Csináltak már néhányat... nem rosszak, csak még el kéne terjeszteni.

Én is készítettem már, csak nem emberi nyelvet. Az sokkal egyszerűbb. Teljesen korrekt lett, és könnyen továbbfejleszthető.

2017. szept. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csináltak már néhányat...igen,állítólag akár ezernél is többet.Tanultam róluk.

Azt nem értem,mi az,hogy: nem emberi nyelvet?Egyébként a kérdésem: próbáltatok-e már nyelvet feltalálni, a lehető legkomolyabb.Ha a válaszod is az,elnézést

El kéne terjeszteni-legalábbis egyet okvetlenül.

2017. szept. 7. 09:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Gépi nyelvet lehet még írni, én programozási nyelvet írtam.
2017. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A gépi,programozási nyelv bizonyára rendkívül fontos és hasznos,de én az élőszóban használt "igazi" nyelvekre gondoltam.Mint magyar,szerb,orosz stb.nyelv.
2017. szept. 7. 11:17
 5/5 Mansour ***** válasza:
100%

Biztos jó szórakozás, de szerintem teljesen öncélú a dolog. Egy teljesen kitalált nyelv úgysem fog közvetítő nyelvként elterjedni. Nekem a mesterséges nyelvek közül az interlingua tűnik a leghasználhatóbbnak, de jelenleg szinte semmi esélye sincs, és az eszperantónak sem. Manapság érdekeltség és érdeklődés hiányában nem megy ez a téma.

Érdekelne azért hogy milyen nyelvet találtál ki, milyen a hangkészlete, a szavakat kitaláltad vagy létező nyelvekből szedted össze, milyen a nyelvtana?

2017. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!