Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki aki tud angolul, segítene?

Valaki aki tud angolul, segítene?

Figyelt kérdés

Hogy lehet ezen a szigeten letelepedni? [link]


Mik a feltételei a végleges letelepedésnek? röviden



2017. okt. 9. 14:19
 1/8 anonim válasza:
77%

Vízum anyóca...meg hogy legyen ott v ilyen rokonod, vagy a szakmad legyen olyan, amiből az ott élőknek hiányuk van.

Röviden ennyi

2017. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Röviden ahogy az első írta. Itt az V. bekezdés [link] .

Másold be google fordítóba és olvasd el. Különben ha nem tudsz angolul se akkor erősen kétlem, hogy bármi esélyed lenne, hiszen ha nem házasodsz be és rokon sincs akkor kizárólag hiányszakmával helyezkedhetsz el ott. Viszont angol nélkül nem tudsz munkát sem találni.

2017. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

With a population of only around fifty

Pitcairn Island is approximately 3.2km (2 miles) long and 1.6km


a lakossaga 50 ember

a merete kb 5 negyzetkilometer


mit akarsz egy ilyen lukban

menj inkabb Bugyira lakni ha szereted az ilyen pottom helyeket

2017. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
# 3 Azért mert messze lennék az olyan idióta köcsögöktől, mint te vagy. Nagyon nagy kár, hogy oda se tudnék majd menni. :(
2017. okt. 10. 06:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ahoz meg kéne tanulni idegen nyelven beszélni mert a magyarral nem sokra fogsz menni egy 50 fős szigeten.
2017. okt. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vree ***** válasza:

Most akkor csak álmodozol/unatkozol? Mert akkor kár fáradnom a részletes fordítással.


Hacsak nincs Pitcarin-i rokonod, akkor ki kell találnod valami más indokot, hogy miért lennél hasznos az ottani közösség számára, mondjuk egy hasznos szaktudás, az elhivatottság az ottani emberek és ügyek iránt - rád bízom, hogy hogyan fogalmazol meg ügyesen egy pályázatot.

Leírja, hogy a 2006-os Bevánrodlási Törvény melyik pontja vonatkozik rád - ebből érdemes lenne beszerezni egy másolatot és elolvasni. Tessék már meg is kerestem neked.

[link]

V/12/3as szakasz:

ne legyen bármilyen betegséged, amit a közös költségekre terhelsz;

legyen előre letisztázott lakhelyed ottani ismerőssel, rokonnal, és legyél képes 2 éven belül saját állandó lakást építeni vagy építtetni;

szándékodban álljon tartósan letelepedni meg nem határozott belátható időre is és nem visszatérni más országba;

letelepedésed szolgálja a sziget érdekeit.


Ez az egész fenti igazából lényegtelen formalitás. AHogy nézem, valójában vag 1 db Kormányzó (ggovernor), aki eldönti, hogy letelepedhetsz-e vagy sem. Nyilván ő olyat keres, aki tuti hogy be tud ileszkedni a közösségbe, önfenntartó, és az önfenntartáson kívül még pluszt is tud nyújtani, amivel a szigetlakók életét segíti.


Szerintem az ilyen kaland nem neked való. Ha a "hülyéktől" akarsz menekülni, na ez a fajta vállalkozás CSAK arról szól, hogy nehézség nehézség hátán. Az, hogy ki tudjál jönni azzal is, akit utálsz, ha már össze vagytok zárva, az még csak az alap-alap-feltétel, mert itt tényleg csak egymásra számíthatnátok. Gondolom, ide olyan megy, aki ezt a fajta úttörő életmódot és kihívást még élvezi is.

Ha turistaként képzeled el magadat, akkor inkább gürizz itthon, aztán fizess be egy hoteles nyaralásra.

2017. okt. 11. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vree ***** válasza:

Köszönöm amúgy a kérdést, mert bár sztem a kérdezőnek nem tudtunk segíteni megoldani az életét, ilyen érdekes történetet rég olvastam.

Remek bepillntás egy kis ön fenntartó izolált közösségen belül létrejövő problémákra.

Itt elsősorban a 2004-es kiskorú szex perre gondolok.

[link]

[link]

Aki ért angolul: lenyűgöző történet, tiszta Hot Fuzz kisvárosi horror. :D


7 férfit (a férfi lakosság 1/3át!) perbe fogják, amiért kiskorú lány lakosokat erőszakoltak meg tucatnyi alkalommal. Ez felforgatja a lakosság életét, mert a férfiak bebörtönzése kábé a sziget végével is egyenlő, ha nincs, aki a munkájukat elvégezze. Az egész sorozat olyan bizarr mozzanatok sorozata, hogy filmre kéne vinni.

2017. okt. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Másodiknak kösz a megerősítést, én se tudok nagyon angolul, csak ennyit értettem meg, de remélem segítettem, első voltam.
2017. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!