Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az ókori Egyiptomban "egyiptom...

Az ókori Egyiptomban "egyiptomiul" beszéltek?

Figyelt kérdés

Tudom, ma milyen nyelven beszélnek, de az arab befolyás előtti időszakról beszélek, a fáraók korából. "Egyiptomiul" beszélhettek, de számomra ez a szó elég furcsa - nem tudom eldönteni, tényleg így van-e helyesen. (Talán tényleg így helyes, csak még sosem hallottam...)

Egy ókori Egyiptomban játszódó történetet írok jelenleg, amiben hivatkoznom kéne a nyelvükre valamilyen formában, de nem vagyok biztos benne, tényleg így mondják-e.



2017. okt. 9. 22:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha egyiptomi ihletésű fantasy vagy hasonló :) Én azt nem szeretem egy regényben, amikor kifejezetten tudományos igényűnek próbálják eladni, közben meg nem az.
2017. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11: Na, igen. Az ilyenek valóban elég zavaróak tudnak lenni... Szerencsére én egyáltalán nem erre törekszem. Normál esetben fantasykat írok, elég komoly (és néha komor) háttértörténettel és eseményekkel, tragikus elemekkel, aztán a hangulaton játékos és kissé lüke karakterekkel javítok. :) Ez azonban más, ez szín tiszta romantika, ami kissé váratlan tőlem. Nem veszem annyira komolyan, mint a többit, inkább csak a saját kikapcsolódásomra írom, szórakozásként. Néha muszáj egy ilyen könnyed, játékos és optimista történetre váltanom, hogy jól / jobban menjenek a komorabbak. Ezt lehet, hogy megérted :)


Szó mi szó, mivel nem tartom magam olyan jó írónak nem szeretem elküldeni másoknak az irományaim, de ha te esetleg szereted megosztani a tieidet, akkor szívesen belekukkantanék. :) Illetve ha nem bánod, esetleg időnként kérdeznék tőled egy-egy olyan dolgot, amire eddig nem sikerült rábukkannom a neten (de te talán tudsz róluk valamit).

2017. nov. 9. 11:04
 13/13 anonim ***** válasza:

Az enyémek nem igazán vannak még készen, de majd közzéteszem őket valamikor :)

Kérdezz nyugodtan, ha nem tudsz valamit :)

2017. dec. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!