Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyhogy az arab hódítás...

Hogyhogy az arab hódítás utáni évszázadokban az egyiptomi nyelv helyét teljesen átvette az arab nyelv Egyiptomban?

Figyelt kérdés
Akár az is lehetne, hogy ma is egyiptomiul beszélnének, csak már nem a módosított görög ábécét (ill. az egyiptomi írást) használnák, hanem az arab írásnak a saját nyelvükre adaptált változatát, mint ami a perzsáknál is történt, hogy a nyelvük megmaradt, de a régi írásuk helyett az arab írás perzsa változatát használják.
2016. aug. 4. 12:35
 1/3 Trafó1 ***** válasza:
A történelem eldönti melyik kultúra erősebb, ha kihalnak az írástudók és egy másik nyeld dominanciája lép fel akkor az lesz az uralkodó , biztos sok mindentől függ egy nyelv fen maradása , pl ott a latin nem beszélik de mégis írott formában használja az orvostudomány és a katolikusok.
2016. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem kell túlgondolni , az évszázadok alatt beolvadtak az ott élő egyiptomiak az arabokhoz és átvették nyelvüket , ez történt a magyarországi jászokkal és kunokkal is , az ókorban és középkorban még nem élt az az erős nacionalizmus ami átmenthette volna ezen népek nyelvét.


A Perzsák nyelve azért maradhatott fent mert belőlük rengeteg van és hiába volt ott is arab hódítás annyi embert lehetetlen el "arabosítani" ma is több mint 100 millióan beszélik nyelvüket .

Annyi Perzsának felesleges lett volna megtanulni arabul de azoknak a kis egyiptomi népeknek akik még megmaradtak át kellett venniük az arabot mert kisebbségbe kerültek szülőföldjükön


A kopt nyelv az egyiptomi nyelv utolsó változata. Az i. sz. 3. századtól használták, de Egyiptom arab hódítása (640) után az arab nyelv háttérbe szorította, beszélt nyelvként a 16. században kihalt

2016. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
"ott a latin nem beszélik de mégis írott formában használja az orvostudomány és a katolikusok" A két nyelv esete nem egészen azonos, ugyanis a beszélt latin az ténylegesen nem kihalt, hanem a Római Birodalom szétesése után a nyelvjárások közti különbségek egyre nőttek, és ezáltal több nyelvre vált szét, míg az egyiptomi nyelv a 16-17. századra mint beszélt nyelv ténylegesen kihalt. Egyébként ha jól tudom nagyon durván visszaszorulni inkább csak a 10. századtól kezdett az egyiptomi, pedig az arabok 640-ben vagy mikor hódították meg Egyiptomot. És azért annyira kevesen nem lehettek Egyiptomban, hiszen mindig is sűrűn lakott volt ( olyan 7-8 millió körül lehetett a lakossága ha jól tudom, ami azért a középkorban eléggé soknak számított (ne feledjük: 300 millió ember volt, nem 7 milliárd) illetve a marokkóiaknak, algériaiaknak nem nagyon van már köze az arabokhoz, ők inkább berberek, mégis a többségük arabul beszél. (amúgy nem arabok az egyiptomiak se, hanem keveréknép; van bennük egyiptomi, szír, perzsa, görög, arab, török vér is, bár ténylegesen arabnak lehet, hogy csak a szaúdiakat lehetne tekinteni, a többi szintén inkább keverék)
2016. aug. 4. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!