Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha kijartam a sulit és jó...

Ha kijartam a sulit és jó voltam angolból, viszont sokat felejtettem, akkor magántanárral kb mennyi idő mire minimum egy középfokot elérek?

Figyelt kérdés
Alap filmeket amikben nincsenek nehéz szövegek, illetve ugyanez játékoknál is megy, viszont komolyabb filmeket, nehezebb nyelvezettel elég nehezen Fordítok, egy középfok kb mennyi idő magántanárral?

2017. okt. 14. 21:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Én pocsék angolos voltam, mert a tanár aki tanított suliban rosszul tanított csak nem ismerte be és én voltam a hülye...

A lényeg hogy az érettségit nagy nehezen letudtam hármasra, de utána jártam külön tanárhoz mert akartam nyelvvizsgát, meg voltak terveim, és ő teljesen másképp, egyszerűen, de érthetően elmagyarázott mindent, főleg a nyelvtan részével volt problémám meg a kiejtésekkel. A hallott szöveget mindig megtudtam érteni, csak sokszor ha hadartak szinte az már nem ment. Erre sajnos megint másik tanár kellett aki inkább az amerikai angolt tudja jobban, sajnos már nem él, de ő jól megtanította nekem úgy hogy angol nyelvű hírcsatornákat is megtudom érteni kb 80% ban már.

Persze ebbe rengeteg munkám van, és ráment jó 3 évem. A nyelvvizsgám meglett középfokon, de volt egy év kihagyásom utána és valóban sok minden kiesett. Akkor 3 hetet rászántam és napi 2-3 órát foglalkoztam az angollal és akkor visszajött a tudásom, de így hogy nem használom teljesen, igyekszem hétvégéken 1-2 órát foglalkozni vele, főleg filmet nézek meg így, vagy olvasok valamit, meg havonta átnézem a nyelvtan részét biztos ami biztos alapon hogy a tudás meg is maradjon bennem. Németül nagyon jól tudtam, mert általánosba azt tanultam, csak a gond az hogy azóta mióta végeztem az általánossal nem foglalkoztam a némettel, és kint amikor kimentem pár hétre Berlinbe már annak örültem ha eltudtam mondani egy teljesen alap mondatot németül, többnyire angolul beszélgettem ott, mivel azt az ottani emberek 99% beszélt angolul akik nem tudtak magyarul.

2017. okt. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!