Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Másoknak is problémája adódott...

Másoknak is problémája adódott azzal, hogy cirill betűket nem képes befogadni az agya és nagyon lassan halad a szótanulással?

Figyelt kérdés
Három hónapja kezdtem el az oroszt, és olyan gondjaim akadtak, hogy rá kellett jönnöm, hogy rengeteget nyom a latba egy szó vizuális képe, hogy én azt meg tudjam jegyezni. A cirill betűkhöz nem szokott hozzá az elmém, így lényegesen lassabban tanulom, mintha latin betűkkel leírt szót látnék. Értelemszerűen úgy szoktam csalni, hogy leírom latin betűkkel a szavakat, de sajnos ez hosszútávon nem kifizetődő, mert mikor vissza akarom konvertálni hangzás és latin betűk képe alapján a cirill formába, akkor az a hangsúly miatt nem mindig helyes, a mássalhangzók is átalakulhatnak, illetve a lágyjelet magyar ember hangzás alapján nem is érzékeli. Péládul tudom, hogy a hűtőszekrény az "halagyílnyik" de mikor visszaváltoztatom, akkor lutri, hogy халадильник, vagy esetleg холодылник (és még többféleképpen is leírhatnám). Egy szó mint száz, tudom, hogy ez nem jó módszer. El kéne felejteni a latin betűket. De másképp nem megy. Erőltessem és hozzászokok?
2017. okt. 18. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:

ne írd le latinnal! (egyetlen egyszer olvastam el viccből, a "rádiót" hogy "páguo" - és később mindig bezavar:D)

Írd le sokszor a tanulandó szót és közben hangosan ejtsd is ki.

az ábc-t jó lenne énekből megtanulni, de nem találom

ez is jó:

https://www.youtube.com/watch?v=mmSdSo698qI

2017. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg kellene tanulod cirill betűkkel írni-olvasni, mint a kisiskolásoknak. Próbálj meg ennek megfelelő könyveket szerezni!
2017. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!