Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan helyes a "Ruszkik...

Hogyan helyes a "Ruszkik haza" cirill karakterekkel? Hogyan kell írni?

Figyelt kérdés
Az itt lévő kérdésekből és a Google találataiból nem derül ki. A fényképeken is többféle van, nem egyértelmű. Csak az válaszoljon, aki tudja!!! Köszönöm.

2017. jún. 1. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Nézd meg hogy melyik cirill betű melyik magyar betűnek felel meg, és te is megtudod írni egy pillanat alatt.

2 perc kb.

2017. jún. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kössz -.-
2017. jún. 1. 01:16
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Tehát akkor a magyar szavakat akarod átírni cirillel? Az a baj ezzel, hogy a hangok nem teljesen egymás megfelelői, az orosz "h" nem a magyar "h", az orosz "a" nem a magyar "a"...
2017. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Attól még mert szövegértési gondjaitok vannak, én még jól mondtam. Nem oroszul akarta írni, hanem csak cirill betűkkel, arra meg az a megoldás amit írtam. Iq bajnokok.
2017. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 chtt ***** válasza:
100%

[link] - itt játszhat bármelyik magyar szóval, amit cirill betűs átírással akarsz látni (magyar betűket gépelsz, orosz jelenik meg) -- a h-val semmi gond, az orosz a maga erős h-ját fogja ejteni, ha meglátja a betűt, "a" betűjük viszont tényleg nincs (ahogy a hármas is írta), szóval inkább 'ruszkik házá'-nak fog hangzani, rövid á-val :)

р у с к и к _ х а з а

nem az igazi, de valami ilyesmi lesz belőle: [link]

2017. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Végre, köszönöm az utolsó válaszolónak. Eredetileg oroszul akartam, de most, hogy látom nyomtatva, már könnyű felismerni hogy az '56-os képeken is ez volt látható.
2017. jún. 1. 14:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Русский идти домой! -ezt talán értették volna. Így csak csavargatták a fejüket, hogy mi van?


Vécserom vécserom ki ki szpáty szpáty, málenkij bogárka zuty platty. :))

2018. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Oroszul pedig így írjuk és olvassuk:

"Русские уходите домой!" azaz "Russzkije uchagyítye damój!", vagyis "Oroszok menjetek haza!".

Ne tévesszen meg, hogy az "o" betűjük azonos ugyan a magyarral, de a hangsúly miatt néhol "a"-nak ejtik.Ennek magyarázata bővebb fejtegetést kívánna.

2018. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!