Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Én is meg szeretnék tanulni...

Én is meg szeretnék tanulni angolul így is menne?

Figyelt kérdés

Sokakban megfogalmazódhatott már ez és én is ide jutottam hogy meg szeretném tanulni az angol nyelvet.Viszont az iskolában nincs rá alkalmam mert németes vagyok.Külön angol tanárhoz vagy nyelv iskolába pedig nem tudok eljárni sajátos okok miatt. Így az lenne a kérdésem hogy így itthon az internet segítségével meg e lehet egyedül is tanulni? ha kell tudok mellé még beszerezni nyelv könyvet vagy ami segít. Persze nem anyanyelvi szintre gondolok hanem egy közép szintre.Napi szinten 1-2 órát rá tudnék szánni de nemigazán tudom hogyan kezdjek neki milyen jó oldalak és módszerek léteznek?


Viszont az hogy lehet ?Hogy több helyen is olvastam hogy van aki nem ajánlja ezt az egyedül otthon módszert de van olyan is aki pont így nettről tanult meg 0 ról társalgási szintre.Akkor most melyik vagy ez ember függő kinek milyen az érzéke hozzá?


Köszönöm a válaszokat,akinek bármilyen tapasztalata van ezen a téren írja le bátran.


2017. nov. 3. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Engem az iskolám kb B2 szintre juttatott el, viszont az internet segítségével most C1 szinten vagyok! Viszont úgy gondolom, az internet inkább a szókincs, szófurdulatok terén segít, nyelvtant onnan nem igazán lehet tanulni. De mindenképp nézz filmeket, youtube videókat angolul (alatta mehet a felirat), olvasgass, amit csak tudsz. Egyébként meg az angol olyan, mintha csak egyszerűsített német lenne bonyolultabb kiejtéssel, szóval sok szót már most is tudsz, csak kicsit máshogy mondod ki. Sok sikert!
2017. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én tankönyvnek a Solutions könyveket ajánlanám, jól el van benne minden magyarázva
2017. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szabopatrik válasza:
57%

Különböző források szerint egy nyelvet 700-1000 óra aktív időbefektetéssel lehet a nulláról folyékony C1-körüli szintre felhúzni. (Ez az a szint, amivel már könnyen le tudsz tenni egy felsőfokú nyelvvizsgát, ha szeretnél, vagy ha szükséges valamihez.)


Azt nem tudom, hogy bármilyen nyelvet meg lehet-e tanulni kizárólag az internetről, de ha az angolt nem, akkor semmit. Angoltanuláshoz ugyanis gyakorlatilag végtelen mennyiségű anyagot találhatsz az interneten. Ha tényleg rászánsz napi egy-két órát, akkor kb. két év alatt sikerülni fog a fent említett szintre eljutni, de részsikereket már néhány hét után is érzékelni fogsz.


Nulláról indulva sokat tud segíteni alapvető szavak és mondatszerkezetek elsajátításában a Duolingo. Végig sem kell rajta menni feltétlenül, mert úgy a közepe táján már úgy fogod érezni, túlzottan bárgyúak az automatikusan generált mondatok. De addigra már leszel olyan szinten, hogy el tudj boldogulni egy egynyelvű tankönyvvel, vagy akár alapszintű beszélgetéseket tudj folytatni angolul.

2017. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
57%

Én a nyelvtani részéhez mindenképpen oktató könyveket javasolnék, ahol részletesen le van írva, példákkal együtt és meg is magyarázza. Emellett a neten sorozatokat, filmeket, youtube videókat mindenképpen érdemes angol szinkronnal nézned, először magyar, majd angol felirattal, a végén már el is hagyható. Ezek a szókincsedet fogják fejleszteni.


Én a német nyelvet kezdtem el idén tanulni, egy kéttannyelvű iskolában. Eddig nem tanultam németet, szóval én is az alapokról kezdem. Most vesszük a nyelvtani részetek az egyik órán, viszont párhuzamban a másikon meg komplett szövegeket fordítunk, és tanulunk meg. Annyi a különbség, hogy nekem emelt óraszámban van, és ez azért nagyban hozzá fog járulni, hogy hamarabb megtanuljam az adott nyelvet.


Hogy mennyire tudod egyedül elsajátítani a nyelvet, azt neked kell tudni, érdemes kipróbálnod, és ha nem megy, akkor tanárhoz járni. Ha pedig a későbbiekben nyelvvizsgát szeretnél tenni, a középszinttől nem sokban tér el a felső szint, annyi a különbség igazából, hogy az utóbbinál már sokkal több szófordulatot, kacifántosabb mondatokat kell bedobni.


Ha bármi téveset írtam, nyugodtan javítsatok ki! :)

2017. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van a duolingo nevu program (telefonra is letoltheto), en azzal tanultam nullarol. Nem vagyok meg pro mert itt bhaszom most is a rezet tanulas helyett, de jo modja a tanulasnak egyebkent, remek program. A legelejen kezdi a konkret nullarol, es sokat segit tenyleg. Alap tarsalgast hamar elsajatithatod vele. A nyelvtan a szamitogepes kepernyon nagyon jól le van vezetve, ertheto.
2017. nov. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!