Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik magyar magánhangzónak...

Melyik magyar magánhangzónak és kiejtésének felelnek meg ezek az angol hangzók?

Figyelt kérdés

Azt mondják ez az öt angol mgh van:

Ah, Ee, Eh, Oh, Oo. (Uh ? )

az ah az a magyar "a" vagy "á" rövid vagy hosszú? ez lenne a hosszú és az Uh pedig a rövid? és a többi



2017. nov. 24. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Egyiknek se, egyrészt nem azonosak a hangok, másrészt az angol nem fonetikus, nem ejted mindig ugyanúgy a hangzókat.
2017. nov. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az angol és a magyar nyelv részben teljesen más hangokkal operál, a hangok egy része nem feleltethető meg egymásnak. Ami nálunk van az részben náluk nincs, ismeretlen a nyelvükben (pl. a, o, r, zs, stb.), és vica-versa (pl. w, r, th, stb.).


Úgy tanuld meg kiejteni a hangokat, hangzókat, ahogyan ők teszik, ne akard mindenáron ráerőszakolni a magyar hangkészletet az angol nyelvre, mert borzalmas, fülbántó akcentussal fogod megtanulni az angolt.

2017. nov. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én azt értem, de akkor írnátok olyan szót, amiben ezek a bizonyos hangzók vannak és akkor megérteném, hogy melyiket hol képezi
2017. nov. 24. 18:13
 4/12 A kérdező kommentje:
például a ee az "green"?
2017. nov. 24. 18:13
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Azt sürgösen felejtsd el, hogy "ez az öt magánhangzó" van angolban, mert már ez sem igaz.


Mellesleg ha a google fordítóba beírod az adott szót, és ahangszóro szimbólumra mégy, akkor felolvassák neked jó kiejtéssel.

2017. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
öt alap , bocsi, azt kihagytam :D
2017. nov. 24. 18:20
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Mivel egy-egy magánhangzót különbözöképpen ejtenek egyes szavakban, ezért ne ezzel foglalkozz, hanem az egyes szavakat tanuld meg rendesen kiejteni
2017. nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt felejtsd el ahogy van, nem szabad igy megtanulni, mert utana sokkal nehezebb felulirni a hulyesegeidet, mintha eleve megtanulnad normalisan kiejteni a szavakat. Nekem 6 ev volt, mire az altalanos iskolai alsos tanitoneni apple- épüll kiejteset teljesen kivertem a fejembol. Borzalmas, es szerintem a mai napig igy tanitja a gyerekeket:(
2017. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez az 5 BETŰ van. Tehát ezek nem hangok, hanem hangokat jelölő betűk.


Egy betűnek sokféle kiejtése lehet. Pl. az "E" betű a green (kiejtve kb. grín) szóban hosszú í. Máshol hasonlít a magyar e-re (pl. vet) Sőt, sok szóban pedig egyensen néma, pl. live (lájv)

2017. nov. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
A amgánhangzók az angolban is A E O U mindenféle -h nélkül
2017. nov. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!