Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha lenne 3 nyelv amit egyik...

Ha lenne 3 nyelv amit egyik percről a másikra tökéletesen megtanulhatnád, melyik lenne az és miért? 17/f

Figyelt kérdés
Nekem elsősorban a francia utánna a török és a szerb.
2018. jan. 3. 20:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, az angolon és a németen kívül. Mert nekem megvan mindkét nyelvvizsga ( német c2, angol b 3)
2018. jan. 3. 20:23
 2/8 anonim válasza:

1.Olasz

2.Spanyol

3.Török

Nekem is megvan mindkettő nyelvvizsga

17/L

2018. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Ez mindenkit rendkívül érdekelt!
2018. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Latin

2. Ógörög

3. Norvég

2018. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem is van felsőfokú, de az nagyon nem tökéletes tudás :D így angol, német, arab

ha mégse lehet az első kettőt.. akkor az arab marad, mellé még mondjuk francia, orosz

2018. jan. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Orosz, kínai, izlandi (ha történelmi gondok lesznek oda akarok költözni)
2018. jan. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Orosz, kazak, üzbég.


Bár utóbbi kettő helyett egyetlen ótörök vagy a xorazmi nyelvjárás is tökéletesen megtenné, a lényeg, hogy kisebb plusz ráfordítással az összes többit megértsem. És akkor harmadik helyre a perzsát (konkrétabban tádzsikot) mondanám.


Ami még érdekelne valamennyire - bár tökéletesen szinten biztos nem - az a finn, román, héber, szerb, japán, csuvas, mari, manysi, ja igen, türkijetürkcseszi is jöhet. A latin és az arab úgy alapból nem érdekelne, de a szókészletük miatt nagyon hasznos lenne tudni a többi nyelv miatt.


Kár, hogy nem élünk 500 évig.

2018. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1# Angol B3 nem is létezik, csak B1-2 van :) Mindegy, biztos elgépelted...


1. Holland

2. Orosz

3. Kínai


Angolból van egy C2m és tökéletesen elvagyok vele külföldön. Most pont Hollandiában élek. (és nem, nem beszélem a holland nyelvet).


Éppen ezért ha egyik percről a másikra tökéletesen megtanulhatnám, akkor a holland nyelv is hasznos lenne nekem... de tényleges időt nem feccölnék bele.


Az orosz még jól jönne, mert van pár szláv országból ismerősöm. Pl.: Bulgárok is megértik az oroszt, de más a nyelvük... Amúgy tanultam, de soha sem érdekelt igazán, ezért abba hagytam


A kínai meg érdekesen hangzik...

2018. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!