Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolok hogyan kívánnak jó...

Angolok hogyan kívánnak jó étvágyat és hogyan köszönök meg az étkezést?

Figyelt kérdés

2018. jan. 6. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás náluk jó étvágyat kívánni, de én azt olvastam, hogy sokszor használják a francia Bon appétit kifejezést.
2018. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nem igazan kivannak jo etvagyat, annyit mondanak, hogy enjoy your meal, de ez nem olyan szokas, mint nalunk a jo etvagyat.


Az etkezest sem koszonik meg tudtommal, hanem a vendeglatast. Vagy ha otthon kifejezetten finomat fozott az anya vagy az apa, akkor fogjak mondani, hogy thanks mom this was really delicious. De rendszerszeruen nem fordul elo, hogy etkezesrol etkezesre megkoszonik az etkezest.


De azert valaki erositsen meg :)

2018. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a vallásosak? Ők sem?
2018. jan. 6. 13:31
 4/7 anonim válasza:
100%

Az mas.


Ok asztali aldast mondanak, es az Urnak koszonik meg. Amikor mi jo etvagyat kivanunk, akkor az nem vallasos jellegu - legalabbis szerintem.


Szinten amikor a szuleid altal keszitett etelt, vagy a vendegsegben kapott etelt koszonod meg, akkor nem az Urnak koszonod meg, hanem a szuleidnek, vendeglatoidnak.

2018. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2 jól mondja.

De persze nincs ellenükre, ha ezt a szokást be akarod vezetni egy közösségbe, én a "Have a nice meal" mondatot mondtam el minden étkezés előtt, és bár először furán néztek rám emiatt, utána megtetszett nekik. :)


A vallásnak meg semmi köze nincs ehhez.

2018. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Fordítsd le hogy jó étvágyat, meg h köszönöm az ebéset/ vacsorát stb.. és megtudod.
2018. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Enjoy!


Amúgy meg megértik a Bon appetite-et.

2018. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!