Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valóban igaz, hogy a latin...

Valóban igaz, hogy a latin nyelv tanulása különösen fejleszti a logikus gondolkodást?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem is a logikus gondolkodást, de magát a gondolkodást igen, mert a rengeteg ragozást, esetet stb. be kell magolni és mindig emlékezni rá. Ahogy az izmokat is állandó edzéssel fejlesztik, úgy az agyat is...
2018. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Bár latinul sosem tanultam, de olaszul igen, és a nagyobb élő nyelvek közül az hasonlít a latinra. Abból kiindulva pedig igen, fejleszti a logikus gondolkodást, mert nem egyszerű nyelv, viszont teljesen logikus a nyelvtana.
2018. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem igaz.

Minden nyelvben benne van a logika bizonyos mértékig, és mikor az ember támaszkodna rá, akkor épp nem a logika dominál, hanem más. Ez egy gyermeknél nagyon jól látszik, mikor az ember jót nevet rajta, majd megállapítja, hogy ez tényleg így lenne logikus.

2018. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyelvi logikát várhatsz tőle, de azt más nyelvektől is várhatod. Matematikai logikát ne keress benne (azon felül, hogy két tagadás egy állítás).
2018. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek kicsit keverik szerintem a fogalmakat, amikor "nyelvi logiká"-ról beszélnek. A nyelvben valójában szerintem nem "logika" van, hanem szabályrendszer. Aztán ez a rendszer vagy következetes, vagy nem. A magyar pl. eléggé az, képzők gazdag rendszere biztosítja kevés szótőből sok szó alkotását. Az angolnak az igeidőrendszere is szabályos. A németé pl. nem. De ezekre én annyira nem azt a szót használnám, hogy "logikus", hanem azt, hogy "következetes". Szerintem akkor következetes egy nyelv, ha minél kevesebb szabály felhasználásával minél több mindent ki lehet fejezni. De ez szerintem nem a logikus gondolkodással függ össze. Amikor megtanulsz pl. vezetni, akkor is egy szabályrendszert tanulsz meg alkalmazni (KRESZ). Fejleszti az a logikus gondolkodást, hogy tudod, hogy egy forgalmi szituációban kinek van elsőbbsége? Inkább a rugalmas gondolkodást fejleszti.
2018. jan. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!