Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány nyelvet érdemes maximum...

Hány nyelvet érdemes maximum egyszerre tanulni?

Figyelt kérdés
Ha van olyan, valaki, aki próbálkozott egyszerre 4-5 nyelvvel, és ebből mondjuk kettőnél kezdőként, mik a tapasztalatok? Nem zavarodtatok össze? Melyik nyelveket próbáltátok?
2010. jún. 5. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Háromba már teljesen bele lehet zavarodni, nagyon jó nyelvérzék kell hozzá, hogy menjen mindhárom egyszerre.
2010. jún. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom egyet tanulj, maximum 2őt, utána tanulhatsz másikat, ha akarsz, mert elég nehéz úgy tanulni, hogy 1 óra német 1 óra angol 1 óra francia stb stb


Bele fogsz zavarodni.


Én először németet tanultam középszintű nyelvvizsgáig, bár sose szerettem, csak muszáj volt.

Most angolt tanulok és egyálltalán nem zavaró így külön, de egybe nem ajánlom, de te tudod, ha képes vagy rá.

2010. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2vel egyszerre nem volt problémám még, de most többet szeretnék, mert lassan megöregszem:) Angolból németből felső fokúzni szeretnék hamarosan, lengyelül egy éve tanulok, és most gondolkozom az oroszon, vagyis elhatároztam már h elkezdem, lehet túl optimista vagyok, hogy ez így fog együtt menni...
2010. jún. 5. 12:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az orosz eléggé bezavar a lengyelbe és fordítva, tapasztalatból tudom, mert nekem a lengyel mindig olyan volt, mint egy lebutított orosz, kevésbé is szeretem, szerintem az orosz sokkal szebb nyelv. ha van kedved és lehetőséged, inkább valami olyanba kezdj bele, ami kevésbé áll közel a lengyelhez.
2010. jún. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
én most 3 nyelven beszélek (angol felső, francia közép, spanyol közép) és kettőt tanulok egyetemen (svéd, japán) jövőre kezdem a koreait is. Két nyelv egyszerre nem okozott nehézséget, remélem a 3 sem fog.
2010. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

hát a suliban kettőt tanulok (angol,német - középfok / felsőfok szinten) + önszorgalomból olaszt,és finnt - én egyáltalán nem bánnám, ha lehetőségem lenne iskolai keretek közt is tanulni még nyelveket, ugyanis nagyon szeretek nyelveket tanulni, meg jól is mennek nekem :)


hát szóval ez attól függ, h mennyire leled kedved benne, meg mennyire megy.

2010. jún. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam már egyszerre 5 nyelvet, ugy, h 2-t kezdőként. Nekem nem zavart be, bár ez biztos egyénfüggő is.
2010. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet 4-5 nyelvet tanulni, amiből két nyelv kezdő szinten van, tehát még a lexikális tudás megszerzése megy. Arra figyelj, hogy ne legyenek túl közeli rokonok, és ne szervezd a két kezdőt közvetlenül egymás utánra!
2010. jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

"Hány nyelvet érdemes maximum egyszerre tanulni?"


Az attól függ, mi a célod. Ha ráérsz napi 12 órán át nyelvet tanulni, akkor 6-ot is tanulhatsz, à 2 óra / nap. Ez azonban elég valószínűtlen.


Ha egy nyelvet mondjuk napi 15 percen át "tanulsz", akkor meg kb. ugyanolyan gyorsan felejted, mint ahogy tanulod, és éveket tölthetsz vele, mégsem tanulod meg. Tehát valami értelmes kompromisszumot kell találni, ami azt jelenti, hogy maximum 2-3-mal érdemes egyszerre foglalkozni.


Összezavarodás: ha nem rokon nyelvek, akkor nem lesz probléma. Nem valószínű, hogy ha egyszerre japánul és németül tanulsz, akkor a kettőt keverni fogod, mert nemigen lehet összetéveszteni egy japán és egy német szót. Viszont németül és hollandul, vagy spanyolul és portugálul egyszerre tanulni már rossz ötlet.

2010. jún. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4:

A lengyel nyelv védelmében: nem lebutított orosz, csak egy másik, önálló szláv nyelv. Nekem jobban tetszett az orosznál, mert lágyabb hangzású, de ez csak ízlés dolga.

2018. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!