Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondom angolul, hogy ez...

Hogy mondom angolul, hogy ez nekem nem stimmel? Ezzel az adattal valami nem stimmel nekem.

Figyelt kérdés

2018. jan. 19. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:

This information doesn’t add up somehow.

This information makes no sense to me.

2018. jan. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szerintem egyik se jó. A no sense az inkább nincs érteme.
2018. jan. 19. 13:36
 3/8 A kérdező kommentje:
És az adat az data, ennyit még én is tudok.
2018. jan. 19. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire vágod minek kérdezed? Főleg itt? :D
2018. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Something is wrong.

Pl. I think something is wrong with this data.

2018. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

there's something I don't like about these data (több adat? this figure is lehet, ha csak egy számról van szó)

there's something wrong here, there's something I don't understand about this figure /these data/ there's sg wrong

Lehetne még sorolni. Attól is függ mennyere akarod kifejezni a gyanakvásodat, milyen viszonyban vagy azzal, akinek mondod

2018. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most jól értem, hogy egy olyan kifejezést szeretnél angolra fordítani, ami német közvetítéssel jött át a nyelvünkbe mégpedig oly módon, hogy közben az értelme megváltozott? És csodálkozol, hogy nincs rá adekvát megoldás.


das ist nicht stimmt – ez nem igaz


Magyarul a nem stimmel azt jelenti, hogy valami hiba van benne, ami angolul something's wrong with it. Ha azt is hozzá akarod tenni, hogy NEKED nem stimmel, akkor tedd oda, hogy „én úgy gondolom”, vagy „azt hiszem” I think/I guess something's wrong with it.


Ne próbálj magyar gondolkodásmódot beleerőltetni az angolba. A mondandót angolul kell eleve megfogalmazni, nem pedig magyarul, aztán LEFORDÍTANI.

2018. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ezt ugy mondod hogy

it makes no sense

pont.

2018. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!