Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség az alábbi két...

Mi a különbség az alábbi két angol szópár között?

Figyelt kérdés

madam - missis - mistress


Úgy tudom, ezek mind az asszony megszólítási formát jelentik, mégis filmekben figyeltem meg, hogy nem egy-egy személyre mást használnak.


inspector - detective


Ezt végképp nem értem, mert mindkettő a nyomozót jelenti, miközben egy angol rendőrségi rang a detective inspector.


Kérek szépen egy kis felvilágosítást!


2018. jan. 19. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:

detective: nyomozó

inspector: 1. vizsgáló (nem fetétlenül rendőr) 2. UK közepes rendőrségi rang


madam: hölgy(em) - megszólításban használatos

missis: ilyen szó nincs

mistress: úrnő, tanárnő (régies szóhasználat)

2018. jan. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mistress - urno, a haztartas asszonya, a haz asszonya

Mrs - Misiz- a mistress roviditese, es ferjezett nok titulalasa.

2018. jan. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amugy a mai hasznalatban mistress a ferj r.i.b.@.n.c.t is jelenti vagy egy eltartott not akit nem a ferje tart el.
2018. jan. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chtt ***** válasza:

Nem csak a mai szóhasználatban. A mistress régen is jelentett szeretőt, kitartott nőt. - [link]

:)

2018. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt végképp nem értem, mert mindkettő a nyomozót jelenti"

Ezt honnan vetted? Nekem ugyan nincs sok angol-magyar szótáram, mert egynyelvűhöz nyúlok először, de most ellenőriztem két papírosban, a régi nagy Országhban és a Lázár-Vargában, oszt mindkettőben az inspector az felügyelő, nem pedig nyomozó. No meg mondjuk a Sztaki netesben is. Mondjuk a detective inspector-ban elválnak, Országh nemes egyszerűséggel detektívfelügyelőnek hívja, Lázár-Varga meg nyomozótisztnek.

2018. jan. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

madam

ezt az indiaiak hasznaljak, ugy is hogy ma`am .. azt jelenti " holgyem "


missis

ezt osszekevered : " mrs " akar lenni, ennek a kiejtese, tehat egy ferjes no megszolitasa


mistress

ez sokfelet jelenthet, urno es szereto is



inspector

inspector, ellenor pl. jegyellenor, parkolasi ellenor stb.

detective, detektiv

2018. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó a madamot nem csak indiaiak használják, ez marhaság. Hivatalos levélben ismeretlen címzett megszólítása Dear Sir or Madam, rang alapú megszólítás diplomáciában Madam Ambassador, Madam President, Madam Speaker. Katonai kultúrában a magasabb rangú nő megszólítása Madam (Ma'am), mint ahogy a férfiaké a Sir.
2018. febr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!