Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen Katalónia nyelvi helyzete?

Milyen Katalónia nyelvi helyzete?

Figyelt kérdés

Most jöttem haza Barcelonába és több mindenen is meglepődtem a nyelvhasználatot illetően.

Először is: megdöbbenve tapasztaltam, hogy katalánul minden ki van írva, spanyolul korántsem minden. Egyértelműen a katalán tűnt az elsődleges nyelvnek. Oké, érthető, hiszen Katalóniában van, de mégiscsak Spanyolország része (egyelőre még).

Viszont úgy tűnt számomra, hogy a spanyolt beszélt nyelvként inkább használják a hétköznapokban az emberek egymás között.

Kicsit féltem spanyolul beszélni a jelenkor eseményei (katalán függetlenségi mozgalom) miatt, de mindenki készségesen segített így is.

Hogyan kell elképzelni ezt az egészet Katalóniában? Mit használnak inkább? Meg lehet élni Barcelonában csak spanyoltudással vagy csak katalántudással? Vagy mindenki beszéli mindkét nyelvet?



2018. febr. 21. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Te tudsz spanyolul is, katalánul is, éltél is ott, mégis tőlünk kérdezed ?
2018. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Turistaként jártam ott, nem beszélek spanyolul, csak az olasz- és portugáltudásom alapján "konvertáltam" át a mondandómat spanyolra. Vannak bizonyos megfeleltetési szabályok, amelyek az esetek jelentős részében beválnak.
2018. febr. 22. 10:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolorszagban elek (nem Katalonia) de a testverem pont Barcelonaban el. Sokszor jartam en is ott mar. Korantsem beszeli mindenki a katalant. Viszont neha valamilyen szinten kell hogy tudjon az ember mert sok hivatalos papir katalanul van, orvosnal a leletet katalanul adjak ki, meg akkor is ha magaval az orvossal spanyolul beszel az ember. Iskolai dolgok szinten katalanul vannak. Sok munkahelyen is kerik a katalant. Ennek ellenere ahhoz hogy az ember tudjon ott elni, nem feltetlen kell tudni beszelni katalanul.
2018. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!