Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha 4 nyelvet beszel valaki,...

Ha 4 nyelvet beszel valaki, milyen utazos allasokra palyazhat?

Figyelt kérdés

Anyam magyar, apam orosz, igy ez a ketto nalam anyanyelvi szintu, nemetbe laktam is, igy arrol kozepfoku vizsgam van, de szerintem azota le tudnam tenni a felso fokot is, angolt pedig iskolaban tanitottak mint kotelezo idegennyelv, jelenleg abbol is kozepfoku papirom van, nem allok anyanyelvi szinten (ezt tudom a legkevesbe gyakorolni, mert szulokkel elso ket nyelven kommunikalunk, nemetorszagi barataimmal es rokonaimmal rendszeresen beszelek, de az angolt csak iskolai korulmenyek kozott tanulom). Angolbol kene meg 1-2 megeroltetett ev es talan meglenne a felso foku nyelvvizsgam. Kerdem en, milyen munkakat vallalhatnek igy, hogy nyelvvizsgam van es lesz is meg, de nincs pl tolmacsi dimlomam?

Nem helyhezkotott dolgot szeretnek, mint pl nyelvtanar, aki mindennap ugyanott ul es magyaraz, hanem valami olyan munkalehetosegeket szeretnem, ha sorolnatok, ami sok utazassal, akar koltozessel is jar es elkozben "be lehet jarni a vilagot". Es termeszetesen valami nyelvek altali munkam lenne... a forditora gondoltam mar, de az ugye nem olyasmi, hogy elkuldenek a-bol b-be, hanem adnak pl 20 oldal dokumentumot es szamitogepen begepelem mas nyelven, tehat ez maximum mellekallasban johetne szoba. Diplomam nincs, se tanari, se tolmacs, nem tudom ez szamit e, ha nyelvvizsgaim vannak.


Tehat utazos, nyelvvel foglalkozos munkat sajnos nem ismerek, erre kernek szepen otleteket:)



2018. márc. 19. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmilyen szakképesítésed, úgy nehéz lesz. Ha szereznél idegenvezető szakképesítést, lehetnél az. Ha bekerülnél egy céghez, hasznosíthatnád a nyelvtudásod, de ebben az esetben is kellene egy olyan szakképesítés, amely illeszkedik az adott cég tevékenységéhez (pl. autószerelő, informatikus).
2018. márc. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem eleg a nyelvtudas, valamilyen plusz iranyba szakosodni kell?
2018. márc. 19. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értesz semmihez, hogyan tudnál bármilyen munkát ellátni? A nyelv csak egy eszköz. Teszem azt, kiküldenek Oroszországba üzleti megbeszélésre. Hiába beszélsz anyanyelvi szinten oroszul, ha az üzlethez nem értesz.
2018. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Légiutas-kísérő, hajón animátor, recepciós, vagy adminisztratív munkatárs. A négy nyelv együtt erősebb, mint egy szakma, vagy egy nem piacképes diploma. Multiknál is próbálkozhatsz, bár ott alapjában feltétel egy diploma + 2 idegen nyelv, de nem ragaszkodnak a diplomához sem, ha ilyen jó nyelvismereted van, plusz a német-angol-orosz páros erős kombó. A diplomát csak azért teszik előfeltételnek, mert egyrészt megtehetik, sok a jelentkező, másrészt biztosítja őket afelől, hogy hajlandó vagy tanulni, folyamatosan képezni magad. A munkafolyamatra úgyis betanítanak, a diplomások jelentős része sem a szakmájában dolgozik a multiknál. Az ország melyik részén laksz?
2018. márc. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hírszerző.
2018. márc. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Stewardess, idegenvezető.
2018. márc. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szakképzés kell, mindenhez.
2018. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!