Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha mindenki szidja a közszférá...

Ha mindenki szidja a közszférát (fizetés meg stb. miatt), akkor miért az ismerősöket teszik be ilyen állásokra?

Figyelt kérdés

Rosszat akarnak az ismerősnek?

Magamtól azt gondolnám, hogy az ismerőket pont, hogy lebeszélik az ilyen állásokról.



2018. jan. 4. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert előnyösebb a közszférában körömfestéssel tölteni a munkaidőt mint ugyanannyi fizetésért például futószalag mellett összeszerelést végezni a versenyszférában.
2018. jan. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A közszférában alacsonyak a teljesítménybeli elvárások. Ha valaki nem követ el iszonyú nagy baklövést és nincs leépítés, akkor nem fogják kirúgni. Így kb mindegy, hogy kit vesznek fel. De ha már úgyis mindegy, akkor miért ne vegyék fel a csókosokat?
2018. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Mert jobb,mint a semmi,és esetleg máshol nem akadt neki hely
2018. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
*valakinek az is segítség, meg pl nemtom, mennyire van megszakadásig munka ahova pl te hallottad, hogy ismerőst besegítettek oda.
2018. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondjátok, hogy végsősoron örüljön az akit odaraknak.

Na de akkor miért megy az elégedetlenség a fizetés miatt?

2018. jan. 4. 17:19
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Én is voltam közalkalmazott, úgy, hogy "betettek" oda. Előtte friss diplomásként sehol sem találtam munkát, azért mekibe meg ilyesmi helyekre mégsem akartam elmenni dolgozni (fizikálisan nem bírtam volna amúgy sem). Úgyhogy ennél mégiscsak jobb volt a 100 ezer forintos állás, ahol nem kellett csinálni semmit.
2018. jan. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
A versenyszféra jobban fizet. És a közszférában már állásinterjúkon is a retardáltabbakat igyekeznek kiválasztani, akikből nem nézik ki, hogy át akarnak majd menni a versenyszférába. Már abban az esetben, ha éppen nincsenek csókosok.
2018. jan. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Mik ezek a válaszok? Szerintem teljesen egyértelmű miért teszik be az ismerősöket a közszférába. Mivel csak oda tudják. A versenyszférában nincsen nekik protekciójuk így oda nem tudják "benyomni" őket. Ilyen egyszerű. A fizetésért meg azért panaszkodnak mert ez egy alap emberi tulajdonság, hogy a fizetés sose elég. Felteszem ebben az esetben tényleg alacsonyabb mint a versenyszférában.
2018. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Versenyszférában fejlesztőmérnökként br. 180e-es fizetésem volt, közalkalmazottként meg br. 165e + 23 nap extra szabi + minden második hét péntek szabad (heti 36 órás munkarend), később emeltek és most br. 186,5e-et kapok + 8e étkezésit.


Régi munkatársakkal beszéltem az évek alatt a 180e-es fizetésük felment br. 230e-re, de elvették az étkezéstámogatásukat. A helyemet még mindig nem töltötték be, a feladataimat szétdobták 4-ük között, napi 9-10 órát dolgoznak, túlóra fizetés persze nincsen.

2018. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!