Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez így korrekt angolul? If it...

Ez így korrekt angolul? If it has been built, it will be the bigest building in this city.

Figyelt kérdés
2018. márc. 19. 13:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a when inkább a többször előforduló esetekhez használatos, az if az egyszer (vagy ritkán) előfordulókhoz. (Ha jól tudom, felsőfokon kerül ez elő, középfokon nem szólnak érte.)
2018. márc. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Vree ***** válasza:

Nem.

When-nel helyes lenne. If-fel viszont azt jelenti: "Akkor, ha megépül...."- akkor viszont helytelen a Perfect.

Pontosan tudom, hogy melyik magyar értelemre gondolsz:

"Ha majd egyszer..." Ez a fordulat viszont az angolban nem létezik: nem tudod az if-et "amikor" jelentésben behelyettesíteni. Ha if, akkor az egy feltételes eldöntendő mondat.

2018. márc. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Értem, nem a legszerencsésebb mondatt lett ez így, viszont ebből lehet tanulni

A példa a linken ez volt.

If he has moved into his new flat,we will visit him.


Most kreáltam egy másik mondatot, így már talán jobb a feltétel,azaz IF- használat indokoltabb


If it has been built by next week, we will get a bonus.

2018. márc. 20. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!