Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan szólaljunk meg angolul?...

Hogyan szólaljunk meg angolul? (Ha az olvasás jól megy)

Figyelt kérdés

Angolul olvasok regényt, vagy néha cikkeket. Igaz, a regénnyel lassan haladok, egyszerre kb 2 oldalt olvasok el, de értem amit olvasok.

Ez szerintem kb felsőfök lehet. Megszólalni viszont nem megy. Hiába van egy lassan 10 évvel korábbi középfokú nyelvizsgám. A beszédem alapfok körül járhat.


Hogyan tornázzam fel a beszédemet hasonló szintre?? Hogyan szólaljak meg? Hogy kezdjem a gyakorlást? Miről beszéljek itthon??

Ehhez mindenkáppen tanár kell??


2018. márc. 18. 06:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Az embernek két dologra van szüksége, h meg merjen szólalni angolul:


als allererstes ist Mut

zweites is Wortschatz


A leírásod alapján neked mindkettő megvan, vagyis bízz abban, hogy akivel beszélsz, az is megpróbál majd megérteni téged. A kommunikáció viszonosságon alapul.

2018. márc. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerre 2 oldalt olvasol el és neked ez felsőfok? :D :D

Ne viccelj már. Felsőfoknál simán kiolvasol egy könyvet 1-2 nap alatt.

Igen mindenképpen kell valaki kivel beszélhetsz, anélkül meg sem közelíted még a középfokot sem, hiába van meg a nyelvvizsgád, az nem jelent semmit.

2018. márc. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

2 oldal alapfok, felsőfok 2 könyv.

Én konkrét fejezeteket olvasok el angolul, úgy, hogy teljesen megértem, és középfokra megyek jövő hónapban.

Ehhez jön, hogy a tanáraim szerint jól beszélek angolul.

17/L


Javaslom, hogy tölts ki pár tesztet, mielőtt vizsgázni mész.

Én a beszédet úgy gyakorlom, ha éppen nem beszélek egyértelműen, hogy kb minden sorozatot vagy filmet angolul nézem, magyar felirattal.

2018. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
3. Válaszoló, nagyon igazad van. Jól haladsz, de ez még nem felsőfok! :) Gyakorolj sokat
2018. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van felsőfokú nyelvvizsgám, és azt kell mondanom, hogy ha egyszerre 2 oldalt tudsz olvasni, akkor nem vagy felsőfokú szinten. Középfokon se nagyon. A középfok nem egy magas szint, de ott azért már olvasgatni tudni kellene rendesen. Felsőfokon folyamatosan kell tudnod olvasni, úgy, hogy megérted, maximum időnként beugrik egy-egy új szó, de javarészt azokat is megérted a szövegkörnyezetből. Szóval nem átböngészni 2 oldalt, hanem közel olyan sebességgel, mint magyarul.


Az megint kérdéses, hogy ha meg sem tudsz szólalni, akkor hogyan szerezted meg a középfokú nyelvvizsgát?


A legegyszerűbben úgy tornázhatod fel magad, ha keresel beszélgetőpartnert. Vannak weboldalak, amik arra szakosodnak, hogy idegen nyelvet tanulókat párosítsanak és azok tudnak gyakorolni egymással.

2018. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Középfokúm van, azon a szinten is vagyok, és a könyv nehézségétől függ mennyit tudok egyszerre feldolgozni, de a legnehezebb olvasmányból is kitartok 20 oldalon keresztül legalább, maximum közben fordítgatok. Egyszerűbb könyvek ugyanúgy mennek, mintha magyarul olvasnám, nem is fordítja az agyam, csak angolul raktározza el az információt, szóval még nem vagy felsőfokon, kivétel persze ha akkora könyvet olvasol, aminek egy oldala 30 átlagos könyv oldalával ér fel. :D

Nem feltétlen tanár kell, hirdesd meg egy penpal oldalon, hogy angolul beszélő Skypeolós ismerőst keresel, és máris gyakorolhatod. :)

2018. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#3, nezni angol musorokat magyar felirattal nem egyenlo a beszed gyakorolasaval, sot meg tudni besselnivel sem. Semmi koze egymashoz. Ez csak a megertest hozza. Beszelni kell, hogy tudjon tarsalogni a kerdezo.
2018. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem megfelelő szintű neked az a könyv, ha ilyen lassan megy. Olvass valami könnyebbet, hidd el, sokkal jobban fogod élvezni, ha nem csak két oldalt gyűrsz le nagy nehezen, hanem jóval több is megy egyszerre. Kínlódva tanulni a nyelvet a lehető legrosszabb és haszontalanabb megoldás.

Beszédhez meg nincs jó angolos ismerősöd, aki szívesen csacsog is az adott nyelven? Egy erős B2-vel már simán lehet kellemes beszélgetéseket folytatni hibák nélkül. Te meg ne érezd magad frusztrálva, ha először nem megy, ez természetes, ha 10 évig nem nagyon szólaltál meg, akkor sokat felejtettél. De gyakorlással szépen vissza fog jönni a tudás:) interneten is kereshetsz levelezőpartnert.

2018. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nagyon zsúfoltra írt oldalak. Azért ezt olvasom, mert ez érdekel annyira, hogy minden nap elővegyem.

Ti egyébként minden típusú könyvet ilyen gyorsan olvastok? Nem lehet hogy témánként eltérő, mert ugye a szókészlete is másabb egy szerelmes regénynek meg egy háborúsnak.

Filmet pedig egyelőre 6 évadnyit néztem meg angolul, vagy angol felirattal vagy nélküle.

2018. márc. 18. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd azzal, hogy egyes mondatokat, szövegtöredékeket fordítasz le!

Majd saját gondolataid közül emelj ki mondatokat, azokat igyekezz angolul (is) megfogalmazni!

Ezután jöhet az autológia, gyakorláshoz szerezz be tematikus szótárakat, és az azokban található szavakkal írj mondatokat! Ekkor már próbálkozhatsz is a beszéddel, az állatok nem lesznek kritikusak.

Fórumokra is írhatsz, de elég nehéz olyan angol nyelvű fórumot találni, ahol nem írtak le már mindent, amit te kérdezni vagy írni akarnál.

2018. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!