Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ki tanul tobb nyelven egyszerr...

Ki tanul tobb nyelven egyszerre, ki sok nyelven? Tapasztalataitokat megosztanatok velem?

Figyelt kérdés
Olyan emberek beszamoloit, eredmenyeit olvasnam szivesen, aki a magyaron tul legalabb 2 nyelvet tanul parhuzamosan, illetve olyanoket, aki 2-3 nyelven mar eleve beszel es ujat tanul hozza. Mennyire nehez egyszerre ket nyelvet tanulni, avagy hogy tudjatok fentartani es frissiteni a szokincseteket tobb nyelvbol, ha alapvetoen nem hasznaljatok a mindennapokban?

2018. márc. 19. 15:05
 1/8 hollófernyiges ***** válasza:
Én próbáltam egyszerre tanulni az angolt és az oroszt, de az lett a vége hogy összekevertem.
2018. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Svájci német - ez jó szar a sok hülye Dialektwort miatt :D

Olasz - ez viszont tetszik


Mellette a Hochdeutschot fejlesztem folyamat és angolozok is, mikor épp kedvem tartja - de ebből van alap szókincsem, hogy ne haljak éhen idegen városban :)

2018. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az benne a nehéz hogy összekeveredsz, hanem hogy egy nyelvet eleve időigényes tanulni, és akkor dupla annyi idő kell.


Ha európai nyelveket tanulsz, akkor az újabb nyelv könnyebb lesz, mivel a szókincs egy része és a nyelv logikája sokszor hasonló (a magyar nyelv meg teljesen más ugye).


Fenntartani csak akkor tudod ha használod a nyelveket, vagy legalább olvasol és hallgatsz dolgokat az adott nyelven. De amúgy felejteni mindenképp felejtesz, de felfrissíteni is fel lehet pár hét alatt.

2018. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mansour ***** válasza:
Ez személyfüggő, meg attól is függ, hogy milyen nyelveket tanulsz egyszerre. Szerintem rokon nyelveket jó egyszerre tanulni, érdekesebb így. Én skandináv nyelveket tanultam együtt (svéd, dán, norvég), és közben a hollandba is belenézegettem. Nekem könnyebb volt így, a hasonlóságok és különbségek összevetése alapján megjegyezni a dolgokat. Alapszinten tanulgattam latin és szláv nyelveket is, ezeknél is érdekes az összevetés, különösen a nyelvtanban. De ez csak akkor működik, ha kifejezetten érdekel ez a része a dolognak, és élvezed a különböző nyelvtani formák, ragozási paradigmák közötti összefüggések bogarászását. A szókincs az már nehezebb ügy. A passzív szókincs jobban megmarad, bár az is folyamatosan kopik. Időnként fel kell frissíteni egy kis olvasgatással. Az aktív szókincs viszont pillanatok alatt eltűnik, ha nem gyakorolsz rendszeresen.
2018. márc. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ridamov ***** válasza:
Én oroszt és németet tanulok. Az oroszban sok hasonló hangzású szót találtam mint németben
2018. márc. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én suliban csak olasz és angolt tanulok. Olaszt fél éve, angolt hat éve. Készülni általában csak olaszra szoktam rendesen, imádom, azt a nyelvet. Az olaszt nem keverem, az jól megy, csak angolba kevert be nagyon az olasz, főleg kiejtésben.
2018. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Angol-francia.

Angolt előbb tanultam, a más kiejtés miatt viszonylag jól szét tudom választani...

Viszont amikor ökörködök, és a brit akcentust próbálgatom (alapvetően amerikai angollal beszélek), akkor van, hogy véletlen francia 'r'-t használok...

Mit ne mondjak, elég viccesen néz ki XD


Azt javaslom, hogy párhuzamosan két azonos nyelvcsaládba tartozó nyelvet ne nagyon tanulj. Nekem amikor egy hetet Olaszo.ban voltam az nagyon bezavart a franciámba... utána a francia 'Tu' {tü} helyett 3 napig olasz 'Tu'-t {tu} használtam, és ha nem szólnak, akkor fel sem tűnik. Később rövidebb idő alatt meg fogom tudni tanulni, ha már stabil lesz a franciám. :)

A harmadiknak, pedig ezek a lehetséges jelöltek nekem:japán, kínai, orosz, arab... esetleg hindi. :)

2018. márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Angolt beszélek, es tanulok nemetet oroszt asl-t, es spanyolt. Őszintén, nekem nem okoz nagy gondot mert eleg jo a nyelverzekem, de megvannak azert a gyenge pontok. Az biztos, hogy sokkal egyszerubb hasonlo nyelveket tanulni egyszerre. Orosz a pl. a ragozas nem olyan konnyu mint gondoltam, de egy kis energiaval es kitartassal szerintem egyaltalan nem elkepzelhetetlen hogy jol megtanuljam (most szerintem eros A2 szinten vagyok). Spanyol volt az angol utan a 2. nyelv amit tanultam, es nekem sokkal könnyebben megy es sokkal jobban is tetszik mint az orosz, ebbol kb B1 szinten vagyok. A nemetet nem veszem olyan komolyan mint az elotoket, de tetszik (A2 szint ebbol is). ASL-t (american sign language) meg igazabol csak viccbol kezdtem el, de nagyon beleszerettem. 4 kozul egyertelmuen ez a legkonnyebb, ne nemrég kezdtem, ugyhogy a szintem kb csak eros A1
2018. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!