Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Latin amerikai spanyol?

Latin amerikai spanyol?

Figyelt kérdés
Szeretnem megtanulni a latin amerikai spanyolt,de azt olvastam,hogy ezen belul is annyi fele van,annyi elteressel,hogy nem tudom megis melyiknek kezdjek neki(mar ha lehet igy mondani). Nem szandekozom nyelviskolaba menni,mert a nyelv tanulassal nincs kulonosebb bajom,csak itt az elejen megakadtam.
2018. ápr. 1. 15:57
 1/1 Garpe ***** válasza:

Szia! :)


Ha jól értelek, egyáltalán nem beszélsz spanyolul, de dél-amerika miatt szeretnél Spanyolul tanulni.


A spanyol annyira nem különbözik így világszerte. Persze vannak, különbségek. A spanyol ismerőseim mondják, hogy a mexikói spnyol kb.: anyniban másabb mint az amerikai angol, másabb de nem vészes, nem lesz önnálló nyelv.

Érdemes egyébként a mexikói spanyolt célzó kurzusokat keresni, de kb.: minden angolny elvű cucc, amit tanálni fogsz ilyen (pl.: Duolingo).

Egyetlen helyen beszélnek, úgy hogy az nehezn érthető legyen s az Csille, de az sem vészes.


Másrészt, ha csak(!) azért akarsz spanyolul tanulni, mert az könnyű meg potenciális világnyelv, akkor nem ajánlom. Ebben az esetben az Eszperantót javaslom, jóval könnyebb és sokkal könnyebben eljutsz vele bárhová (én az Eszperantóval utaztam be európát az elmúlt évben), másrészt eszperantóval+latinnal egész jól értem a perui zenészekkel készült interjúkat.

2018. ápr. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!