Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki koreaiul tanul/tanult...

Aki koreaiul tanul/tanult milyen nehéz?! Mert engem is nagyon érdekel a nyelv.

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni tanulni koreaiul, csak nemtudom honnan..

#tanulás #nehézség #suerethető
2018. ápr. 14. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyelvtanfolyam, ha Pesten laksz. Ha nem, akkor sajnos nem tudom.
2018. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az egyik barátnőm egyedül tanul koreaiul. Koreai sorozatokat néz, magyar felirattal. Ezenkívül egy telefonos alkalmazás segítségével tanulja a nyelvet. Egy-két hónapja tanulja és már egyészen jól megy neki.
2018. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először használd a "Write it!Korean", nevű appot (ha okostelefonod van).

Ez nagyon jól megtanítja az írást.


Utána érdemes először szókincs-fejlesztéssel foglalkozni. Erre rengeteg oldalt találsz az interneten. Nem kell még a használati módokat és ilyesmiket tanulni, csak és kizárólagosan a szótáras szókincsezést. Értelemszerűen az alap szavakat, illetve azokat, amik a hagyományos magyar nyelvtankönyvekben is vannak.


Ha az megvan, akkor utána lehet elkezdeni a Sejong tankönyvet (akár megvéve, akár letöltve).

Azért érdemes szókincsfejlesztésnél a magyar nyelvtankönyveket kvázi "átfordítani", mert a Sejong tankönyv (ami tagadhatatlanul a legjobb!) teljesen koreai nyelvű.


Miután túl vagy az első pár leckén, érdemes keresni egy anyanyelvi beszélőt, aki jó angolból és/vagy magyarból is. A levelezőtárs-keresőkön találsz, a legjobb az interpals.net

Vele először írásban, majd szóban érdemes gyakorolni.


.

Nekem szerencsém volt, mert ma már Koreában élek, így élesben volt lehetőségem tanulni, gyakorolni és fejlődni. Ennek köszönhetően viszont szívesen adhatok tanácsot bárkinek, hiszen én magam is anyanyelvi szinten beszélem már.


K. N.

2018. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!