Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » 17 evesen elkezdhetek angolt...

17 evesen elkezdhetek angolt tanulni? Mennyi az esely ra hogy megtanulok nem perfektul de azert annyir ahol higy ertessem meg magam?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 21. 17:06
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Miért ne kezdhetnél el? Akár perfektül is megtanulhatsz, ha eleget gyakorlod.
2018. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A tanuláshoz nincs korhatár. Külföldön élek, a nyelviskolában 60 éves tanuló is van.
2018. ápr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

Persze, megtanulhatsz angolul, vagy más nyelven is. A számodra megfelelő technika kiválasztása a lényeg. Nekem soha nem jött be az iskolában alkalmazott módszer. Én németül tanultam (illetve tanítottak) , sokkal jobban tudok angolul. Angolt sohasem "tanultam", de rám ragadt. Sok számítógépes program és játék csak angolul érhető el, onnan tapadt meg.


Amióta elkezdtem animéket nézni, már japánul is tudok néhány alap kifejezést. Mostanában elkezdtem japán nyelvű, 3-4 éves gyerekeknek szóló rajzfilmeket nézni, felirat nélkül. Kezdetben próbaképpen, ma már tanulási céllal. Ezek ugyanis arra készülnek, hogy megtanítsák a gyerekeket beszélni. Egyszerűen fogalmaznak. Nem a nyelvtani balablával szívatnak. Nagy hülyeségnek tartom azt a tanulási módszert, ahol szavakat tanulsz és nyelvtani szabályokat. Az általam használt tanulási módszerrel kész kifejezések tanulhatóak, amik azonnal használhatóak. Egy óvodás kisgyerek nem tudja mi az, hogy alany, állítmány, igekötő, stb... mégis érthetően beszél (legtöbbjük).


Szóval a számodra megfelelő tanulási módszer a kulcs.

2018. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Miért ne kezdhetnéd el? Nem baj, ha nem vagy perfekt, attól még megértenek. Látod, magyarul is elég zavarosan írsz, mégis megértjük a lényeget.
2018. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Az előző előtti leírta a lényeget és megspórolt nekem némi gépelést (hasonlót szerettem volna megfogalmazni). A lényeg, hogy a megkövesedett, bal agyféltekés poroszos-germán tanítási módszer SEMMI TÉREN nem hatékony, a nyelvtanulástól kedve a kémiáik, irodalomig.


Hanem MINDKÉT agyféltekével fejlődünk, tanulunk, sok esetben inkább jobb agyféltekés túlsúllyal (lásd: jobb agyféltekés rajztanfolyamok, nyelvtanfolyamok stb). Gondolj arra, hogyan tanultad meg anyanyelvedet...


Apropó, előző előtti, kérhetek tőled konkrét, 3-4 éveseknek való animét? Ugyanis a napokban rákerestem, de nem sok sikerrel. A kisiskolásoknak való kodomókból is egész jól tudok tanulni, de olykor hadarnak, vagy épp torzított állathangon szinkronizálják, ezért szükségem lenne 3-4 éveseknek való animékre is.

2018. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda hebehurgya kijelentések hangzanak itt el. A pallérozott nyelvhasználathoz kell a tudatosság. Az óvodásszint kiváló addig, hogy: ez a leves sótlan. Arról már nem is beszélve, hogy akik most nagy öregek a nyelvoktatás terén - az egyetemek megfelelő tanszékein - azok igen nagy valószínűséggel teljesen köznapi oktatást kaptak az iskolában, oszt most meg balkézről Shakespearet fordítanak. Nekem vannak nyelviskolában tanító barátaim, meglehetősen konzervatív hozzáállással az oktatáshoz, időről időre büszkén számolnak be a külföldön kutatómunkát végző volt tanítványaikról.
2018. ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Van, aki 50 évesen kezdi, és eljut középfokra. Úgyhogy neked is van esélyed.
2018. ápr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
17 evesen??? Hisz meg gyerek vagy. Ha most nem tudsz megtanulni egy nyelvet, ugy hogy, forditgatas ide-oda nelkul, barnikor valtani a ket nyelv kozott, folyekonyan mondani/gondolkodni, akkor soha. A magyar akcentus meg marad, de ez csak a magyarokat zavarja, semmi mas nemzetisegueket nem.
2018. ápr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amugy “perfektul “ csinalni/tudni valamit, az feleslegesen sok munka. Kivalonak lenni, pont eleg.
2018. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Sosem késő nyelvet tanulni, de minél hamarabb elkezded, annál könnyebb. Angolul pedig mindenkinek tudni kell.
2018. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!