Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha megtanulok egy nyelvet,...

Ha megtanulok egy nyelvet, onnantól kezdve nem tudom "kikapcsolni" ezt a tudást?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, de van értelme: Vannak olyan számok, amiknek nagyon tetszik a zenéje, hangzása -pl. Robbie Williams-She\\\\\\\\\\\\\\\'s Madonna-, de olvastam a szövegét magyar fordításban, hát... inkább ne olvastam volna, mert sokat rontott az élvezeti értékén...

Tehát, ha megtanulok angolul, akkor már automatikusan érteni is fogom, úgy mint a magyar számokét, vagy esetleg valami módon ez kikapcsolható?


2008. okt. 22. 17:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a "nem .Tudom" -ért ("nem tudom" akart lenni), automatikus javítás volt az oldal részéről. Csak így engedte feltenni a kérdésemet... (köszi, igen értelmes dolog!!)
2008. okt. 22. 18:02
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a javítást!
2008. okt. 22. 18:02
 3/6 anonim válasza:
98%

Fogod érteni,nem lehet "kikapcsolni"

De tényleg ront néhány számon,ha érted a szöveget...

2008. okt. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahhoz nagyon, de tényleg nagyon jól kell megtanulnod angolul, hogy minden egyes szám dalszövegét értsd, és mielőtt megtanulnád, sokat kell koncentrálnod a számra, hogy mit is énekelnek. Habár ez kicsit relatív, mivel vannak egyszerűbb nyelvezetű, lassabb számok, amiket könnyebb, és vannak pl. rap számok - amikben ráadásul szlenget használnak - amiket nehezebb megérteni.


A nyelvtudást meg simán "ki tudod kapcsolni", hiszen egy megtanult nyelvet folyamatosan használni, és fejleszteni kell, hogy legalább ugyanolyan szinten megmaradjon a fejedben, és ne felejtsd el, mialatt a mindennapi életben más nyelvet használsz.


Egyébként sokkal egyszerűbb egy szám dalszövegét megtanulni, ha megkeresed a dalszövegét neten, és úgy tanulod meg. Hallás után jóval nehezebb, főleg, hogy hasonló hangzású szavakat elérthetsz, így teljesen más értelmet adva a dalnak.

2008. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én elég jól beszélek angolul, de gyakran nem értem, csak szavakat, mondatrészeket...szerintem egyáltalán nem rossz. Bár én szöveg alapján választok kedvenc számokat :D
2008. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok zenére eretnekség azt mondani, hogy tetszik, miközben nem érted a dalszövegét. Sokkal többet nyersz, mint vesztesz a dalszövegek megértésével. Nem lehet kikapcsolni, hogy egyik pillanatban a *fordítógép aktív* a másikban meg nem, ez nem úgy működik.
2008. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!