Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német vagy a Spanyol nyelvet...

Német vagy a Spanyol nyelvet válasszam második nyelvként munka terén?

Figyelt kérdés

Sziasztok,jelenleg most megyek 11. osztályba és már kötelező lett a második nyelv tanulása,de nem tudom hogy melyik nyelvet érné meg tanulni,melyik a hasznosabb mint egy magyar embernek,leírnátok a véleményeteket hogy miért érné meg ezt vagy azt választani? Nyelvérzéken az van elég jól kiejtem és leírom a hallott szöveget


Német nelyv:Azért gondolkoztam ezen mivel apukám és néhány rokonom volt/van kint Németbe ill. Ausztriában és hát nem kaptak valami rosszul és "közel" és van a két ország hozzánk,és mivel annó németet tanultam 3évig van egy kis tapasztalatom a nyelvből


Spanyol:A spanyolt azt mindenhogy szeretem,imádom a spanyol nyelvű országokat, főleg Dél-Amerikát, és szeretnék is egyszer eljutni Kolumbiába ha tudok,rég óta tetszik az a nyelv csak úgy minta német is,és sajnos ebben nincs annyi tapasztalatom az alapokat tudom,és néhány néhány szót


Szakmám:Járműipari-Fémalkatrész gyártó és tervezek érettségizni is!


Melyik nyelv érné meg a jobban ha dolgozni szeretnék menni és külföldön élni?



2018. jún. 15. 13:35
 1/3 anonim válasza:

Ha Ausztriában vagy Németországban tervezel elhelyezkedni, akkor nem kérdés.

Ha D-Amerikába csak turistaként szeretnél eljutni azért nem kell spanyolul tanulni. Persze szebb nyelv mint a német. Szerintem könnyebb is megtanulni. Ha megtanulsz spanyolul akkor könnyű az olasz és a francia sincs nagyon messze tőle.


Te tudod, hogy milyen nyelvterületen szeretnél élni, dolgozni, azt tanuld.

2018. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nyilván attól függ, milyen anyanyelvű országban akarsz élni. A német nyelvű országokban jobbak a munkalehetőségek, a spanyol nyelvűekben kevésbé.

Ha Dél-Amerikába akarsz kijutni, akár csak turistaként, akkor tanulj meg spanyolul alap szinten legalább. AZ 1-es hozzászóló baromságot ír, szerintem még nem járt arrafelé. Dél-Amerikában az átlagemberek alig beszélnek angolul, németül meg szinte senki. Ha normálisan akarsz kommunikálni az ottani emberekkel, akkor kell a spanyol tudás.

Még elég fiatal vagy, úgyhogy szerintem az is lehetne a kérdés, hogy melyik nyelvet tanuld meg először, és melyiket utána.

2018. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Melyik tetszik jobban?
2018. jún. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!