Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valóban van haszna a kínai...

Valóban van haszna a kínai nyelvtudásnak?

Figyelt kérdés

Manapság mindenhol azt hallani, hogy érdemes kínait tanulni, hiszen a gazdaságuk fejlődik, egyre több cégük ia van világszerte.


Ugyanakkor felvetődött bennem, hogy tényleg érdemes-e kínaiul tanulni egy fehér embernek, akinek köze sincs a kultúrához és a nyelvhez, hiszen rengeteg bevándorolt kínai embet van nem csak Magyarország- de világszerte is, akik nem hogy kínaiul tudnak anyanyelvi vagy magas szinten, hanem az adott ország nyelvét is.

Tehát tényleg érdemes tanulni kínaiul, ezzel munkalehetőségek adódnak, vagy felesleges, hiszen az ilyen munkákat már elkapkodják a kínaiak?


Arról nem beszélve, hogy azt mondják, hogy a Kínában élő kínaiak is sokkal jobban megtanulnak angolul, mint ahogy mi meg tudunk tanulni valaha is kínaiul.


Vélemények?



2018. jan. 11. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Nem kapkodjak el. Ismerosom peldaul koreai, es a samsungnak o az egyik legujabb tolmacsa, ne akard tudni mennyit keres.

Ha van lehetosege ra az embernek, szerintem mindenkepp megeri megtanulni.

2018. jan. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha -a kormány tervei szerint- a kínaiak elkezdik építeni nálunk a déli vasutat, igen sok kínai migránccsal kell számolni.
2018. jan. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha pl saját üzletbe vágsz vagy bármi más amihez ismeretség kell megéri megtanulni.


Pl akivel én ismerkedtem meg (angol nyelven), ő franciában nevelkedett kínai. Rengeteg országban vannak ismeretségeik. Hagyomány szárnya alatti házasságok is a pénz és ismeretségről szól (a legtöbbnél).


Ez a faszit egy német kínaival házasították s a kezük alatt ismerősök, leginkább rokonok dolgozó kínaiak a világ több pontjáról oda hordtak. Olasz is volt köztük, a káromkodás jól ment neki xD


Az üzletük betegen jól megy, de az nem élet, hogy munka és alvás szó szerint.

Néha napján a cigi automatáig mentek ki.

2018. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lesz kínaiul tanulni. Keleti nyitás, a kínaiak szeretnek minket, magyarokat.
2018. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Engem például a koreai nyelv érdekelne, de sajnos itthon alig találni olyat, aki egyáltalán vállalna oktatást. Pláne nem vidéken. Szerintem megéri kínait tanulni, én is bánom, hogy anno nem kezdtem bele, mert ha elsajátítod a nyelvet és tudod is hasznosítani, nagyon jól meg tudsz élni belőle.
2018. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Evele123 ***** válasza:

Wode Zhongwen hen xiao, haishí wo kaixin shüé zhégé.


;-D


Nemrég olvastam 1 álláshirdetést: egy hotel recepciósaként angolul kell tudni, viszont a kínai előny.

Egyébként nem mindegy, melyiket tanulod, mert a Hong Kongiak máshogy beszélnek, mint a standard Mandarin...


Én a Memrise applikációval tanulgatok. Minden nap egy kicsit.


Zájcsien!

2018. febr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!