Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezt hogyan fordítanátok le?...

Ezt hogyan fordítanátok le? (angolról)

Figyelt kérdés

"Black site"


Rákerestem angol szótárban, és egy olyan titkos létesítményt jelent, amelyet általában börtönként vagy vallató helyszínként használ egy ország kormánya, de a létezését letagadja.


Tudtok erre magyar kifejezést? Akár valami hasonlónak is örülnék.



2018. júl. 27. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
titkos vallató-és kínzó központ
2018. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Black site-hoz hasonló frappánsabb fordítást szeretnék... Amit te mondtál, azt magamtól is kitaláltam.
2018. júl. 27. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Orulok, hogy magadtol is ki tudtal valamit talalni 😂

Titkos kinzokamra eleg frappans?😄

2018. júl. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
De ugye azt is kitalaltad mar, hogy ez egy katonai kifejezes, es nem frappans angolul sem? Soha nem is volt annak szanva.
2018. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mivel direkt utánéztem a jelentésnek, ahogy azt már említettem, tisztában vagyok vele, hogy katonai kifejezésról van szó. És nem az a lényeg, hogy frappánsnak volt-e szánva vagy sem: a "black site" egy rövid, kétszótagos kifejezés, és azért tettem fel ezt a kérdést, hogy lássam, ha valaki esetleg tud egy rövid, jól hangzó fordítást.
2018. júl. 27. 13:41
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A magyar sajtóban annak idején titkos börtön és CIA-börtön névvel illették.
2018. júl. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!