Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarországon vannak olyan...

Magyarországon vannak olyan magyar nemzetiségű,25 alatti emberek, akik erős tájszólással beszélnek? Ha igen, az ország melyik részén?

Figyelt kérdés
Itt nem arra gondolok, hogy valaki néhány olyan szót használ, amit máshol nem értenek meg, hanem arra, ha valakinek minden mondatán hallatszik, hogy a mai magyar köznyelvtől elérően beszél. Én még soha nem találkoztam ilyennel, csak határon túlival, ez persze nem jelenti azt, hogy nincsenek.
2018. júl. 28. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elmész Makóra, Szegedre , rengetegen "ö"-sen beszélnek.
2018. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Győr-Moson-Sopron megye környékén, főleg kisvárosokban nagyon gyakori az erős tájszólás fiataloknál is. Nekem Csornáról van tapasztalatom. Első osztályos voltam amikor odakerültem, és voltak eleinte gondjaim..

Eleve azzal kezdte a tanár és az igazgató első nap, hogy "Kő föstűkönyv?"

Nagyon nem értettem 7 évesen, így valakinek fordítani kellett, mert ötödik alkalomra sem értettem :D

De az akkori osztálytársaimnak a legtöbbjének ilyen tájszólása volt. Ami még új volt, hogy minden mondat végére oda tették, hogy "ám". Például: "Énis vó'tam Győrbe' ám".

Vagy amikor valamit megakartak nézni, akkor a "had ni" vagy a "had lám" hangzott el.

Szegeden is voltam sokszor, de nekem nem tűnt olyan erősnek az ö-betűzés mint például Csornán.

Minden nap úgy mentünk haza a testvéreimmel, hogy mennyi mindent nem értettünk még a tanároktól sem :D

Eleinte nehezen ment a beilleszkedés is ezmiatt.

Sőt, volt olyan osztálytársam alsóban, aki megkérdezte, hogy magyar-e az anyanyelvem, mert mindent háromszor kellett nekem elmondani :D

2019. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!