Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a 18-19. századi magyar...

Ha a 18-19. századi magyar nyelvújítók elbuknak és elterjed itt a német, akkor most gazdagabb lenne az ország?

Figyelt kérdés

2017. júl. 5. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy nyelvtol miert lenne gazdagabb egy orszag vagy szegenyebb? Sok mas tenyezotol gazdag az orszag, de nem egy adott nyelvtol, szerintem.
2017. júl. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Igen, azért vagyunk ilyen szegények mert magyarul beszélünk. Nagy eszed van.
2017. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 b95 válasza:

Nem, mert akkor maximum az lenne, hogy a hivatalos nyelv a német, míg a köznyelv a magyar lenne.

Olyan túl sok előnyt nem jelentene, hiszen tárgyalni most is lehet angolul, németül, akár franciául, így ez semmiképpen nem jelenthetne akadályt, a külföldi munkavállalást talán némiképp javítaná, bár én ebben sem vagyok biztos, mert akkor ilyen alapon a fél ország Angliába járna ki dolgozni.


Az már egy sokkal érdekesebb kérdés lenne, hogy ha a monarchia szétesése után valamilyen formában meg lehetett volna őrizni egy Ausztria-Magyarország uniót, és sikeresen elkerültük volna a szovjet megszállást, mint semleges (akkori kifejezéssel élve harmadik világbeli) ország, akkor ma gazdagabbak lennénk-e.

Valószínűleg igen amúgy, hiszen a 40 év szocializmus elég jelentős hatást gyakorolt a magyar mentalitásra (lásd az ún. "ungarische wirtschaft" fogalmát), nem ölte volna ki a magyar emberből a vállalkozási kedvet, a versenyszellemet, a politikába való aktív részvételt, egyáltalán az egészséges politizálást, vitázást, stb.

2020. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!