Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire elterjedt az angolban...

Mennyire elterjedt az angolban a “maw” szó?

Figyelt kérdés
Konkrétan szájüreget,torkot jelent.Mennyire használják?Használatos a mindennapi életben vagy csak egy szleng szó?Ha azt mondanám egy lánynak,hogy “Your maw is beautiful” vagy “I want to see your maw” megértené?

2018. aug. 14. 16:55
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Instagrammon én is hozzászóltam egy lány képéhez,hogy “I love your maw” és kaptam rá lájkot :)

Mi az a black talk?Fekete beszéd?

2018. aug. 15. 15:02
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

#10! Nem black talk. Maw skot eredetu szo - mother. Eszak Amerikaban is hasznaltak/hasznaljak.

Mint szleng maw - mouth, pofa.

I was cramming food down my maw (mouth). Tomtem a kajat a pofamba.

Social median maw rovidebb mint mouth. Ugye, tudjuk, hogy barmit amit lehet roviditeni, csak egy betuvel, azt atveszik az emberkek.

2018. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
black talk / gettoduma.
2018. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Ha elég nagy szája van a lánynak akkor rá is használhatom?:D
2018. aug. 15. 21:06
 15/25 anonim ***** válasza:

Köszönöm #12 az infót. Életemben nem láttam/hallottam, bár az összes barátom egytől egyig kaliforniai, úgyhogy nincs rálátásom más régiókra. :)


Hát kérdező, ne haragudj meg, de én biztos furcsán néznék rád, ha ilyet kommentelnél a képem alá. :D De ez én vagyok.

2018. aug. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Vree ***** válasza:
55%

"Bár az Urban Dic nem túl hiteles, szerinte a maw lehet skót szleng egy anyára, vagy a Middle Aged Woman rövidítése"

Az egész egyszerűen csak a mother->mama->ma->maw módosulása :) Alakilag egyezik, de semmi köze ehhez a másik szóhoz. (lásd magyar nyelv szabályai azonos alakú szavak) A W a végén csak az akcentusra utal, hogy a "ma"-ban az a-t is kicsit o-san ejti a tájszólásban beszélő.


Nemtom, én kitartok az álláspontom mellett, akérhány szótárat böngészel ezt fogja írni, itt van pl. a Wiktionary:


1. The upper digestive tract (where food enters the body), especially the mouth and jaws of a fearsome and ravenous creature.

2. Any large, insatiable or perilous opening.

(1. egy félelmetes és veszedemles lény felső nyelőcsöve, szája és tépőfogai (ahol az étel belép a testbe); 2. bármilyen nagy, csillapíthatatlanul éhes és veszedelmes nyílás)


de ha kérd. kísérletezni akar vele, ő dolga, max. furán néznek rá. :D A kísérletezés a tudás alapja :D

2018. aug. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

A csaj a torkáról tett fel képet,azért írtam oda.De egyébként ő is maw-ként írta a leírásban.De egy másik csaj képe alá is odaírtam,hogy “beautiful maw” és ő is lájkolta.


“(1. egy félelmetes és veszedemles lény felső nyelőcsöve, szája és tépőfogai (ahol az étel belép a testbe); 2. bármilyen nagy, csillapíthatatlanul éhes és veszedelmes nyílás) “


És ez nem illik egy lány szájára?

2018. aug. 16. 18:51
 18/25 anonim ***** válasza:

"És ez nem illik egy lány szájára?"


Kérdező, itt bajok vannak. :D But you do you.

2018. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ha elég nagy szája van,az ajkai közti távolság meghaladja a 8 centit is,arra már mondhatom hogy maw?Kb 5.5cm az átlag
2018. aug. 16. 21:42
 20/25 anonim ***** válasza:
54%

Wikipedia

[link]

2018. aug. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!