Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a kínai (azon...

BVB fangirl kérdése:

Mi a különbség a kínai (azon belül hagyományos, és egyszerűsített) a Mandarin és a kantoni nyelvek között? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ázsiamániás létemre már rég meg akartam tanulni kínaiul... rengeteg kifejezést ismerek.. és úgy gondoltam, hogy ideje lenne komolyan venni a nyelvet...


Node.


Azt tudom, hogy kínában a hivatalos nyelv a Mandarin.. és azt mindenhol értik..

De mi a különbség a mandarin és a kínai nyelv között?

És mit jelent az, hogy

"Egyszerűsített" és "hagyományos" kínai nyelv?

Az írásjeleik is eltérnek, vagy teljsen más a kettő?.. vagy egyáltalán van olyan, hogy "kínai nyelv"?



Teljesen össze vagyok zavarodva..

Van valaki aki ezt el tudja nekem úgy mondani pontról pontra, hogy megvilágosodjak?


Előre is köszönöm! :)



#Ázsia #Kína #nyelv #nyelvtanulás #mandarin #kínai #kanton #keleti nyelv #Egyszerüsített kínai #Hagyományos kínai
2018. aug. 28. 01:48
 1/4 anonim válasza:
100%

A hagyományos kínai amit régen használtak, viszont mára inkább az egyszerűsítettet alkalmazzák, nyilván mert egyszerűbb, a társadalom pedig lustább

A kantoni csak egy dialektus fajta, általában hongkongiak beszélik, míg a mandarin olyan, mint pl a magyar nyelv

Valahogy így tudnám elmagyarázni, remélem érthető

Nem tudom mennyire vagy tisztában a kpoppal, de ha ismered az nct-t az nct u nevű alegységükben van egy Lucas nevű angyalka aki kínai, hongkongi, madarinul Huang XuXi, viszont a szülőhelyén ahol a kantonit beszélik Wong YukHei-nek hívják

2018. aug. 28. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hello yEOrObuN😂😂 Lucaaas💕 anno én miatta néztem utána ennek az egésznek:)
2018. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) sokat segítettél :)

Igeeen kpopper vagyok és imádom az NCT-t. És Lucast is nagyon bírom. :)😍😍😍😍😍

2018. aug. 30. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományos írás a régebbi változat, az egyszerűsített pedig a 40-es-50-es években megreformált írás.


Sok írásjegyet egyszerűsítettek, hogy kevesebb vonalból álljanak (a kínai írás nem teljesen képírás, mint sokan hiszik, a legtöbb írásjegy kettő, vagy több, egyszerűbb írásjegy összepréselésével van megszerkesztve, többnyire aszerint, hogy az egyik a jelentésére, a másik a kiejtésére utal), pl. a kiejtésre utalót egy hasonló hangzású, de kevesebb vonalból állóval helyettesítették, vagy az adott írásjegy gyorsírással írt változatára cserélték le a nyomtatott változatát.


Emellett igyekeztek úgy módosítani, hogy a mai kínai nyelv kiejtését adja vissza, míg a hagyományos írás a 2000 évvel ezelőtti kínai nyelv kiejtését adja vissza (vagyis ahhoz hasonló, mintha pl. az olaszok, vagy a spanyolok latinul írnának).


A kínai a beszélt nyelvváltozatok összessége, a mandarin-kínai pedig az irodalmi nyelv, ami a Peking környékén beszélt nyelvváltozaton alapul. A kantoni nyelv a kínainak a Kína déli részén (Kanton, Hongkong, és Macau környékén) beszélt nyelvváltozat.

2019. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!