Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért használ "Ihr" és "Eure"...

Zolesz94 kérdése:

Miért használ "Ihr" és "Eure" megszólítást a német egy személlyel társalgás esetén?

Figyelt kérdés
Játszom egy szerepjátékkal (Oblivion), aminek az egész nyelvezetét németre állítottam, hogy gyakoroljam a nyelvet szabadidőmben is, mert anno az angolban sokat segített. Itt mindig mikor valaki valakivel beszél, akkor úgy szólítja meg, hogy "Ach, Ihr seid es, hallo" valamint ha velem beszél valaki, akkor is az "Ihr" "Eure" stb ragozást használja. Nagyon összezavar, mert én azt hittem csak a "ti", "tiétek" stb esetben használjuk ezt a ragozást. Vagy ez archaikus királyi többes akar lenni? (a játék középkori fantasy világban játszódik)

2018. aug. 29. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

"Vagy ez archaikus királyi többes akar lenni?"


Pontosan.

2018. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, akkor csak megerősítés kellett, hogy nem néztem be valamit, köszi :)
2018. aug. 30. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!