Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az orosz ábécében mikor...

Az orosz ábécében mikor használnak ékezeteket?

Figyelt kérdés
Tudtommal nincsenek ékezetek, orosz szövegben sem látok, de néha szembejön, hogy magánhangzókon egy vessző van. Mikor használják ezeket? Nem az й, ё betűkre gondolok, hanem pl. я́, у́, ю́, stb.

2018. szept. 23. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ékezettel a hangsúlyos szótagokat jelölik. Én még csak nyelvtanulóknak szánt szövegekben találkoztam velük, az "éles" szövegekben nincs rá szükség, mert az anyanyelvi olvasó úgyis tudja, hol a hangsúly.
2018. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én pl. wikipédián is láttam címben
2018. szept. 23. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Higgy nekünk, az tényleg csak a hansúly miatt van.
2018. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Küldesz linket, hogy lássuk miről beszélsz? Bár tényleg csak a hangsúlyt jelölheti...
2018. szept. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]


Itt az első bekezdésben csak az első szavakon van

2018. okt. 1. 15:52
 6/6 chtt ***** válasza:
100%

a címszónál szerintem mindig jelölik a hangsúlyt, ha megnézed, csak azon van, a többin nincs. Pl. Puskinnál is csak a néven van, hogy véletlenül se szúrja el senki :)

[link]

vagy Karthágó nevében: [link]

2018. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!