Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a relaxációs nyelvtanfolyamokról, ahol elvileg tanulás nélkül, aludva (alváshoz hasonló állapotban), pénzért "vásárolunk" az agyunkba töltött nyelvtudást?

Figyelt kérdés
Van ahol még be is van árazva, hogy hány 100 ezer forint egy alap, egy közép és egy felsőszintű nyelvtudás.
2018. okt. 25. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez képzési kérdés, nem?

Az ilyen tanulás gyakorlatilag haszontalan, mert nem köti semmihez az információt. 5 perc alatt felejted el.

Persze kérdés, hogy mennyire alszol közben, mert ha nem, akkor valamivel hatékonyabb.

2018. okt. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

részt vettem bemutatón. persze egy alkalom nem számít semmit azt tudom. de azt írják, utána használat közben a "semmiből" előtűnnek a fejünkben a szavak és jelentésük.

nem egy komplett nyelvtusát tölt bele valóban, utána használat során alakul át tudássá. Ahogyan egy frissen vizsgázott autóvezető se profi, hanem utána vezetés közben évek alatt lesz gyakorlott vezetővé.


a kérdésem inkább az, igaz e mindez vagy csak szemfényvesztés?

mert ugye több 100 ezer forintról van szó, egy nyelvre a teljes "csomag" majdnem milliós nagyságrendű.

2018. okt. 26. 00:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden tanulás CSAK akkor hatékony, ha a megtanult dolgokat valamihez kapcsolni tudod. Ezért van az, hogy az alvatanulás gyakorlatilag hatástalan.

A relaxáció sem igazán a tanulásra való.

2018. okt. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez tuti kamu, ahogy a villámolvasás meg a többi baromság.

Ha több százezred van, menj tanárhoz.

Az is le fog húzni, de legalább lesz látatja.

2018. okt. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 chtt ***** válasza:
100%
A villámolvasás nem baromság, a fényképező elmén alapul, s mivel magam is használtam egyetemista koromban, igencsak jó véleménnyel vagyok róla (tizedannyi tanulással csupa ötös és egy négyes vizsga, nekem így nagyon megfelelt:) Erre a relaxizére viszont én sem adnék pénzt így látatlanban.
2018. okt. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!