Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A határ mellett elő magyar...

A határ mellett elő magyar emberekre (mínusz Ausztria, a német azért más kategória) mennyire jellemző, hogy legalább társalgási szinten beszélik az adott nyelvet?

Figyelt kérdés
Elsősorban azokra lennék kíváncsi, akik ráadásul olyan helyen laknak, ahol a túloldalon nincs sok magyar (horvát határ, Békés stb.)
2018. nov. 4. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Leginkább semennyire
2018. nov. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legalább annyira, mint az echte horvátok a magyar nyelvet...
2018. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szlovák határ mellett nőttem fel, a közeli falu pár kilométerre volt csak, így Schengen után tizenpár évesként gyakran kerekeztünk át oda a haverokkal. Több szlovákkal is megismerkedtem, a barátságok egy része ma is tart, ennek ellenére nem jutott eszembe soha komolyabban foglalkozni a nyelvvel, angolul beszéltem velük, szlovákul pár szó vagy nagyon alap mondat ragadt meg csak,
2018. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ok. Azt irtad Ausztia minusz. De erről tudom, hogy soproni ismerősöm jobban tudod németül, mint magyarul. (Persze igazaból mindkettő anyanyelci szint volt.)

Amugy nem jellemző. Cdak olyan helyeken ahol a masik nemzet magyarországi faluban él, mint nenzetiség.

2018. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!