Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németben "fordern" és "fördern...

Németben "fordern" és "fördern" között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Nagyon megköszönném, ha valaki kifejtené, szótáram sajnos nincs, neten meg rengeteg külőnböző fordítást találtam mindkét szóra, és nagyon eltérőek voltak úgyhogy most teljesen össze vagyok zavarodva. :D

2018. nov. 6. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

fordern: 1. etw - vmit követel, megkíván ; 2. jdn - vkit kihív (vor Gericht - bíróság elé idéz) ; 3. jd/etw fordert jdn - vki/vmi vkit igénybe vesz, követel valakitől ; 4. jd ist gegordert - vkin rajta van a sor (hogy cselekedjen)


fördern: 1. jdn/etw - vkit/vmit támogat, elősegít, pártol ; 2. etw - vmit kitermel, kibányászik, kiaknázik ; 3. etw zutage - vmit napvilágra, felszínre hoz ; 4. etw fördert etw - vmi szállít vmit; 5. sich - igyekszik

2018. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

4. jd ist gefordert - vkin rajta van a sor (hogy cselekedjen)*

Bocsi, mellényomtam.

2018. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. nov. 7. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!