Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez a török mondat?...

Mit jelent ez a török mondat? Sevdigimmmm vardi onunla ayriydimm boşlukta kaldım sizle ilgilendim onu seviyorummmm sizi oyaladım karşınıza iyi biri çıkar unarımmm!

Figyelt kérdés
köszönöm a segítséget!
2018. nov. 28. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Sevdigimmmm vardi onunla ayriydimm - volt egy szerelmem, szakítottunk.

boşlukta kaldım- egyedül maradtam / ürességben maradtam

sizle ilgilendim - ön érdekelt / ünnel foglalkoztam

onu seviyorummm - őt szeretem

sizi oyaladım - téged oyaladim: ez több mindent jelenthet, jelenthet szórakoz(tat)ni, átverni, rabolni valakinek az idejét, nincs meg hozzá a háttértudásom ezért nem tudom ezt lefordítani, de helyettesítsd be valamelyik szóval

karşınıza iyi biri çıkar unarımmm! - remélem hogy találkozol egy jó emberrel (szószerint remélem hogy valaki jó jön veled szembe - kívánság arra hogy reméli boldog leszel valakivel)

2018. nov. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Plusz jó tanács: ne beszélgess ilyen félanalfabéta faszikkal :D.
2018. nov. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A "sizi oyaladım" "sizni oyladım" formában "rád gondoltam"-ot jelent a szovjetunióbeli török nyelvekben. (oylamaq = gondolni, oy = gondolat, vélemény) Megnéztem most a Google fordító török szótárját, és csodálkozom, hogy ezt a szót az anatóliaiak nem ismerik. Vagy csak a szótárjuk nem ismeri.
2018. nov. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
İsmerik. "Normál" törökországi törökben vesztegetni, fecsérelni valakinek az idejét jelenti főképp. Meg vannak még más jelentései, de szerintem ide ez illik a legjobban.
2018. nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sizi oyaladım ebben a szövegkörnyezetben azt jelenti rabolni az idejét
2018. dec. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!