Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban mi a különbség az “I...

Angolban mi a különbség az “I went” és az I have gone között? Mikor melyiket kell?

Figyelt kérdés

2018. nov. 30. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmi
2018. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy melyiket mikor használom?
2018. nov. 30. 16:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanultál még az igeidőkről?
2018. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Ha teljes mértékben a múltban történt, vagy mellette van egy egy időhatározó, mint yesterday vagy hasonló, és nem akarunk vele többet foglalkozni, akkor I went.


Ha viszont ki akarjuk hangsúlyozni, hogy elmentem, és még mindig nem vagyok ott, hanem elmentem, illetve, ha most mentem el, akkor használjuk az ihave gone-t.

2018. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A Present Perfecttel kapcsolatban azt kell felfogni (ami elsőre kicsit nehéz), hogy - bármilyen meglepő, de - JELEN idő (ahogy a nevében is benne van). Ha ez megvan, akkor onnentől már nagyon egyszerű eldönteni, hogy mikor és hogyan kell/lehet használni.
2018. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De nem értem.Van olyan mondat a könyvben,hogy

“I’ve only been to a few countries in Europa.”


Ez miért I’ve been?Azt mondja csak néhány Európai országban voltam

Ez alapján már hazajött onnan.Nem akkor lenne have been,ha még most is ott lenne?

2018. nov. 30. 21:39
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

A lényeg az, a present perfectnél, hogy a múltban kezdődött valami, de a jelen pillanati állapot a fontos.

Tehát, ha az, hogy voltál-e? Hányszor voltál? Hány oldalt olvastál eddig? Olvastad-e?

Mind a jelenre vetítve lényeges.


Ha viszont ha az fontos, hogy mikor, konkrét időpontban, vagy hogy jellemzően csináltál valamit a múltban, akkor past simple.

2018. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden amit a múltidőkről el lehet mondani.

De az I have gone pl. azt is jelenti hogy meghaltam

2018. dec. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező "De nem értem.Van olyan mondat a könyvben,hogy


“I’ve only been to a few countries in Europa.”



Ez miért I’ve been?Azt mondja csak néhány Európai országban voltam


Ez alapján már hazajött onnan.Nem akkor lenne have been,ha még most is ott lenne?"


Azért, mert még mehetsz több országba is.


A két mondat között az a különbség, hogy


• William Shakespeare wrote a hundred books.

•Istvan Nemere has written a hundred books.


Nemere még él, és nincs kizárva, hogy fog még írni újabb könyvet, Shakespeare viszont már meghalt, tehet az ő esetében helytelen lenne a PP használata.


Azt, hogy te már jártál x helyen, azt mindig PP-tel fejezzük ki. Ne akard magyarul megtanulni a szabályokat, inkább típusmondatokat tanulj. És akkor majd idővel letisztulnak az igeidők.

2018. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

She went to London -'Elment Londonba' - a szövegkörnyezetből ki kell derülnie, mikor ment oda. Hogy most ott van-e, vagy egyáltalán, él-e még, az ebből nem derül ki.


She has gone to London - 'Elment Londonba (és még most is ott van)'


She has been to London - 'Járt/Volt már Londonban'. Itt azért "to" az elöljáró nem pedig "in", mert azt fejezi ki, hogy elment oda és vissza is jött onnan, tehát most nincs ott.

2018. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!