Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vannak-e itt vajdaságiak, és...

Vannak-e itt vajdaságiak, és ha vannak meg tudják-e mondani, hogy a vajdasági településeknek és városoknak miért a szerb nevét használjuk beszédben és írásban is (pl. Pecelló, Dusanovó, Arangyelovo, Crna Bara)?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokan azért nem használják, mert nem tudják, de engem a történelmi háttér érdekelne (az nem okés válasz, hogy a történelem során sem tudták :D )

#város #település #Vajdaság #vajdasági nyelvjárás #vajdasági nyelvváltozat
2018. dec. 19. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem èrtem mire gondolsz, amikor azt irod, hogy használjuk. Èn főleg magyarul szoktam mondani is meg irni is. Ez is helyzetfüggő pl nem mondom azt, hogy Nagykikinda, csak annyit,hogy Kikinda.
2018. dec. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom azért,mert egyszerűbb,rövidebb és gyakrabban használják így. Meg hát azért is mert többen ismerik azon a néven. Írásban,hivatalos helyen is szerbül kérik,csak magyar helyeken mondom magyarul.

Ha megkérdezik hova valósi vagyok,egyszerűbb azt mondani hogy "Jazovo",nagyobb eséllyel hallottak már Jázovóról mint Hódegyházáról. Vagy Bácsgyulafalva helyett pl egyszerűbb Telecskát mondani.

2018. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!