Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják azt, hogy aki...

Miért mondják azt, hogy aki külföldre megy, az ott kint megtanulja majd az idegen nyelvet, mikor ez nem is igaz?

Figyelt kérdés

12 éve járok ki külföldre, mert anyám oda ment férjhez. Volt, hogy hónapokat ott voltam. Mégsem beszélek folyékonyan németül.


Sőt tudjátok mit? Egy darab szó nem "ragadt rám"


Amit tudok, azt bemagoltam.


Magyarázat?


2018. dec. 26. 20:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
46%
meert nagy divat lett ezt a hülyésget mondani, de akinek van köze nyelvhez, az tudja, mekkora baromság ... term senki se tanul meg semmit csak úgy mert réáragad ... kint is akkor megy ez, ha közben otthon szépen tanulja. aztán a környezet segít persze a gyakorlásban, de a tanulást nem helyettesíti.
2018. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

tényleg nagyon hülyeség. Persze van, akinek sikerül, de nem mindenkinek.


Ha én vártam volna, hogy "ragadjon rám", annyit se beszélnék németül, mint most.


Amennyit tudok, (keveset) azt kemény munka árán tanultam meg...

2018. dec. 26. 20:11
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Jó hát ehhez az is kell hogy az illetőben is legyen szándék az adott nyelv tanulására... Automatikusan valóban nem működik.
2018. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

Azért nem tanulsz meg, mert nem vgy rászorítva.

Ha nemcsak néhány hónapra/hétre mennél ki és dolgoznod kellene úgy, hogy magyar beszédet szinte soha nem hallasz, megtanulnád a nyelvet.

Különösen akkor, ha - mint ahogy én csináltam - még nyelviskolába is járnál mellette.

2018. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#4


Bocs, de hülyeséget mondasz.


Ha magyar nyelvet nem hallok, hogy tanulnám meg? Ki fordítaná le?


Meg a másik, hogy ott a nyelvtan, a ragozás. Ez nem olyan, ami "ragad" az emberre. Hallom a zagyva német beszédet, még megkérdezni sem tudom, hogy "hey XY-t hogyan ragozzuk?"


Ez a mítosz, hogy ha sokat hallod ragad rád, kimész megtanulsz, HAZUGSÁG.

2018. dec. 26. 20:16
 6/27 A kérdező kommentje:

Ha nyelviskolába jársz, az más baxod...


De ez, amiket mondanak, hogy kiment Angliába és 1 év után folyékonyan beszélt németül: HOAX. Vagy ezek valami magas IQ-jú emberek.


Vag lehet 1000 fontos nyelviskolába jártak Londonba.. na de az megint más!!!!!!!

2018. dec. 26. 20:19
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hallom a zagyva német beszédet, még megkérdezni sem tudom, hogy "hey XY-t hogyan ragozzuk?"

Erre való a nyelviskola, ahol meg tudod beszélni a tapasztalataidat is. Vagy megnézed egy szótárban. Az első hónapok nehezek lehetnek, ha nincsenek alapjaid, akkor eleinte nélkülöznöd kell a verbális kommunikációt.

2018. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

Félreértettél, vagy nem mondtam eleget.

Szó sem volt arról, hogy magamtól tanultam volna meg, és azt sem állítottam, hogy egy-két év alatt.

Kijöttem egy olyan országba, amelynek nem beszéltem a nyelvét, de úgy alakult, hogy ide kellett jönnöm.

A családom legtöbb tagja itt volt már, de nekik is volt családjuk, és voltak köztük jómódúak is, akik segítettek egy neves iskola elvégzésében. De az órák csak délelőtt voltak, így délután egy étteremben pincérkedtem.

A vendéglátóipar remek iskola: a vendégekkel választékos nyelven kell beszélned, a konyhában megtanulod a szlengek és a káromkodások miden fajtáját.

Egy évig jártam a nyelviskolába, ott diplomát kaptam.

Tehát nem mondhatom, hogy teljesen eltartottak.

De a családom tagjai már itt házasodtak, úgyhogy legtöbbször náluk is az itteni nyelvet kellett beszélni.

Aztán megismerkedtem a mostani férjemmel, és ő rengeteget segített. Elvégeztem egy itteni egyetemet, és akkor már elmondhattam, hogy jól beszélem a nyelvet.

Másoknak, más körülmények között ez természetesen nem ilyen egyszerű, még nekem sem volt könnyű.

Remélem, ezzel a bővebb magyarázattal már megérted, miért írtam a 4. hozzászólást.

2018. dec. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Az Isten verje meg ezt a nyelvtanulást.
2018. dec. 26. 20:52
 10/27 anonim ***** válasza:
92%

A mai nap ez a harmadik kérdésed arról, mennyire utálod a nyelvtanulást. Akkor ne tanulj.

Ne tanulj, de fogadd el, hogy másoknál ez alap és azokat preferálják, akik tudnak nyelveket beszélni, mert az az egyik leghasznosabb tudás.

2018. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!