Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Cigányul bsszélni?

Cigányul bsszélni?

Figyelt kérdés
Új munkahelyem van, sokan beszélnek cigányul szeretném érteni mit beszélnek. A történethez hozzá tartozik, hogy én is cigány vagyok de nem tudok cigányul beszelni. A segítséget értelmes válaszokat előre is köszönöm.

2018. dec. 28. 22:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat aki értelmes választ adott.
2018. dec. 29. 11:31
 12/20 anonim ***** válasza:

En budapesti vagyok, es en is megtanultam regebben ciganyul, nyelvvizsgáztam is belole, de mar sajnos szinte semmit nem beszelek lovariul. Itt van egy par magántanár, képzés es szótárat meg konyvet is kapsz bármelyik könyvesboltban. Sot, ha jol emlekszem van egy középiskola, ahol lovarit oktatnak, lehet, hogy ott is tudnank segiteni a megfelelő szakanyag kiválasztásában.

(Elnézést az ékezetek hiánya miatt, de telefonról vagyok es elegge sietek.)

2018. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Es azt szeretned hogy valaki a valaszolok kozul megtanitson vagy le forditsunk 1-2 mondatot? ( nem kotoszkodesbol kerdezem csak nem tudom szebben megkerdezni)

Egyebkent ha szeretned hogy le forditsak valamit tudok neked segiteni Olah cigany vagyok :)

2018. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ultoso válaszolo : igen szeretném, köszönöm szépen . Ez lett volna az eredeti célja a kérdésemnek de mindenki tul okos és nem a kérdésre válaszoltak
2019. jan. 1. 15:13
 15/20 anonim ***** válasza:
Hat akkor irj ha valamiben segithetek! Az utolso valaszolo voltam!
2019. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Privátban lehet?
2019. jan. 2. 22:16
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen,en is privatba gondoltam!
2019. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Írtam 😊
2019. jan. 4. 13:08
 19/20 anonim válasza:

Szia Kedves Kérdező!


Ha gondolod én is megpróbálok segíteni Neked a Roma nyelv tanulásában,ugyanis amit mi Magyarországon meg külföldön is cigánynak hívunk annak az eredetibb neve romani nyelv és a nyelvnek három fő csoportja van az eredeti nyelvet kárpáti cigánynak nevezik ezt beszélték az eredetileg Európába jövők akiket cigánynak és/vagy egyiptomiaknak is neveztek egész Európában amiért az őseink Egyiptom irányából érkeztek meg Európába, az édesapám apai részről szerbiai cigány és anyai részről szlovák-magyar és a roma nyelvet 14 és fél, már majdnem 15 éves koromban kezdtem el tanulni és annyira sikerült jól megtanulnom, hogy amikor 20 éves koromban eljártam udvarolni egy oláh cigány lánynak a családjával tudtam folyékonyan beszélni roma nyelven és ha fent vagy a Facebook oldalon, akkor ott én létrehoztam egy csoportot amit azért hoztam létre ha valaki szeretné megtanulni a roma nyelvet ott eltudja kezdeni és mint írtad a munkatársaid tudnak roma nyelven azaz cigányul és így a facebook csoportba a létrehozásakor feltöltöttem azt az anyagot amit 2000.-ben középfokú lovari-magyar nyelvvizsgára való felkészüléshez írt meg egy Papp János nevű úriember, én is abból kezdtem el a tanulást, de a lovari mellett más nyelvjárásokkal is megismerkedtem, például a lánynak akinek a családjához jártam miatta udvarolni a nemzetsége a cerhari azaz a sátoros nemzetséghez tartozó és a lány apja lovari nyelv és társadalomismereti tanár és szerencsémre eddigi életem során nagyon sok okos és dolgos romát sikerült megismernem, ami azért sem volt nehéz, mivel születésem óta 1987.02.27. 00:50 óta Budapest IV.kerületében Újpesten élek és az általam említett csoport neve ahol elkezdheted Te is és más is a nyelvi alapozást Akik meg akarnak tanulni roma (cigány) nyelven(alapozó csoport)! ;-) :-). ;-) :-)

2019. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én írtam az előbb, hogy Kedves Kérdező és rájöttem kifelejtettem pár dolgot amit szerettem volna Neked és mindenkinek leírni, az első csoport a kárpáti cigánynak nevezett amiben ott vannak a pajbano(vándorló),manush és velük együtt a szinto azaz német cigány, a második csoportban vannak az oláh ami magyarul romániait jelent és szeretnék elnézést kérni mert úgy érzem betegségem miatt elfelejtettem egy csoportot, a kárpáti cigányoknál is nagyon sok különálló nemzetség van ahogyan az oláh cigányoknál is, de az oláh nemzetségeket könnyen meglehet különböztetni az alapján, hogy a nemzetségek nevében mi szerepel az -ari,-arica foglalkozásképző előtt, mint például a lovari ami szó szerint pénzes vagyis pénzzel foglalkozót jelent, de általában lókupecnek nevezik őket, mivel lovakkal való üzleteléssel foglalkoztak az őseik meg foglalkoznak sokan ma is a nemzetséghez tartozó személyek és az általam már említett cerhari sátorral vándorló és sátor eladással foglalkozóknak a neve és az -ari a férfiakra, az -arica a nőkre vonatkozik.
2019. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!