Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy magyar embernek miért...

Egy magyar embernek miért ennyire nehéz megtanulnia angolul?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos szintig (pl középiskolai makogás=középfokú nyelvvizsga) mindenki eljuthat, de afölé én úgy veszem észre, hogy elég nehéz eljutni.

Már a legtöbb magyar a kiejtésnél elbukik, soha nem jutnak túl bizonyos kiejtési hibákon..

És ez főképp a magyar nyelv különcségéből adódik, egy holland, német, spanyol stb. sokkal könyebben elsajátítja a nyelvet( tekintve hogy egy nyelvcsalád).



Csak én érzem úgy, hogy itt is ki lett szúrva velünk? :D



2019. febr. 25. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom. Gimis vagyok, és tavaly lett meg a felsőfokú nyelvvizsgám.

Előfordul ez, az angoloknak is van olyan nyelv, amit borzalmasan nehéz megtanulni. Érdekességként az angol benne van a tíz legkönnyebb, a magyar pedig a tíz legnehezebb nyelv listájában.

Kiszúrni meg senki nem szúrt ki velünk, csak így alakult.

2019. febr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Hát igen, hisz közismert tény hogy a magyar nyelvet is az angolok alkották, direkt úgy hogy minél nehezebb legyen emiatt megtanulni az ő nyelvüket!
2019. febr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Elöször is, egy német, holland, spanyol legalább annyira nehezen tudja a kiejtést megtanulni. (Mellesleg a spanyol nem ugyanaz a nyelvcsalád!).


Amiért a magyaroknak nehezebb megtanulni angolul, mint a többi említett népnek, az a nyelvoktatás miatt van, ami MO-on a béka feneke alatt van. Meg amiatt, hogy a legtöbben nem is próbálnak odafigyelni a kiejtésre, és csak a magyarban használatos hangokat hajlandóak használni!

2019. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Pocsék az oktatás és nem vagy rakenyszeritve, hogy beszélj angolul. Más országokban már csak a turizmus miatt is elvàràs az angol. Itthon kb a vendéglàtàsban sem elvárt a nyelvtudàs. Rengetegen elvarjak, hogy aki idejon beszéljen magyarul, nem fognak ők angolul tanulni.

Meg mint írtam az oktatás is rossz, 10 év nyelvtanulàs után is kihívás még a középfok is.

Aki jól beszél angolul, az általában magának köszönheti, nem az iskolának

2019. febr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
88%
Vázolom. Nem vagyok még középiskolás sem, Németországban lakunk. Mivel nem tudok németül, angolul beszélek. Ráadásul nagyon jól. Anyukám kb. 4 éves koromban "megismertette" velem az angol nyelvet. Azóta tanulom. Minden nap tanulok valami angol nyelvvel kapcsolatos dolgot (kiejtés, új szavak, stb.). 8 éves korom óta van Xboxom, tehát a videójátékok is hozzájárultak az angol nyelvben elért "sikereimhez". Az angoltanáraim kb. 20 százalékkal járulhattak hozzá az angol tudásomhoz. Én szerintem az angol egy viszonylag egyszerű, könnyen tanulható nyelv. Fejben dől el, hogy mennyire nehéz. ;)
2019. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vree ***** válasza:
100%

Miért, nehéz? Én nem ezt tapasztaltam. :) Persze, a germán nyelvek beszélői (és akkor még ehhez vegyük a franciát, ahonnan az angol sok szót átvett történelmi okokból) előnyben vannak annyiból, hogy ismerős lehet már sok szó vagy nyelvi logika, de egyeseknek meg pont ez a hasonlóság zavaró, könnyebb keverni.


"Már a legtöbb magyar a kiejtésnél elbukik, soha nem jutnak túl bizonyos kiejtési hibákon"

Az akcentus egy általános probléma, aminke az oka, hogy a nyelvtanítás nem fordít rá elég figyelmet. Nem emlékszem, hogy pl. a nemzetközi fonetikai ábécét mint olyat akár csak említették volna órán (persze gyakorlott szótárhasználónak előbb-utóbb feltűnnek azok a kis szombólumok a szótári szavak mellett...), ebből gye gyorsan kiderül, hogy a látszólag azonos hangok képzésében is lehet különbség, és ezeket az akcentusmentes beszédhez el kell sajátítani. A nyelvekben ezenkívül létezik számos apróbb nem nyilvánvaló részszabály, hogy mondjuk hosszabban kell ejteni egy hangot, ha másik hang után következik (tessék itt van pl. egy irányelv amit feltehetőleg sosem hallottál: [link] ) Kezdő nyelvtanulókat érthetően nem terhelik ezzel sokszor, és a problámát súlyosbítja az akcentusos osztálytársak és sokszor tanár hallgatása. De az akcentus korrigálásához minden komoly érdeklődőnek logopédushoz kell(ene) járnia vagy logopédiai gyakorlatokat végeznie, hogy a helyes hangképzést megtanulja. Mint ahogy a beszédhibás gyereknél (mondjuk nekünk óvodában is járatták legtöbbünket komoly beszédhiba nélkül is, és bizony magyar beszédnél is kiderülhet sok hibáshangképzési probléma).


Sok minden persze korrigálható anyanyelvi beszéd gyakori hallgatásával, tudatosítással és gyakorlással


Alapvetően azonban MIND a kiejtés, MIND az anyanyelvi közbeszéd rákfenéje egyszerűen a környezet hiánya. Ha nem beszél


De nyugtasson meg, hogy ezzel MINDEN másodnyelvtanuló/beszélő ugyanígy van, és Európában a lehető legjobb helyen vagy, hogy lehetőséged legyen ezen segíteni. Szerencsétlen angol anyanyelvűeknek repülőre kell ülni, ha nem angol ajkú embert/közeget akarnak elcsípni, max egy ír vagy mexikói jöhet össze...


Te kimész a piacra és máris hallgathatod a kínaiakat, vagy Budapesten bemész a turistanyegyedbe, de egy hétvégén átvonatozhatsz a környező országokba vagy bármely EU-s országba átköltözhetsz, vállalhatsz munkát...Mondom, a lehető legjobb helyen vagy, hogy megtaláld a folyamatos nyelvi közeget. És nagyon sok cég tolja keletre az olcsó munkaerejét és ha német, angol érdekel, rengeteg ilyen munkát is találhatsz - úgy,hogy itt élsz és a magyargyakorlást sem kell feladnod.


"Középfok felé nehéz eljutni"

No comment, nekünk a minimum volt gimiben a 2 középfokú nyelvvizsga és a felsőfok gyakorlatilag magától összejött utána (csak használni kellett továbbra is a nyelvet), én nem látok pont ott "plafont"...Inkább a nyelvet elkezdeni nehéz, sokan (akik mondjuk idősen, muszájból kezdenek bele) az alap szintekkel küszködnek és onnan képtelenek tovább jutni...szerintem ez messze általánosabb.

Inkább a valóban meggyőzően anyanyelvi alakítás a nehéz (azaz onnan továbblépni, hogy felsőfok-plusz vagy már, de az akcentus, (angol táj)akcentusos beszédértés, köznyelvi fordulatok nem-ismerete miatti "angoltalanság" kísértenek még), de ehhez a fent említett folyamatos anyanyelvi környezet kell (virtuálisan vagy fizikálisan), másképp nem megy.


"Csak én érzem úgy, hogy itt is ki lett szúrva velünk? :D"

Igen. Ha már ismersz egy olyan komplexebb nyelvet mint a magyar az a látszattal ellentétben remekül felkészít, hogy más nyelvektől se jöjj zavarba. Pont az angol nyelvű országoknak hírhedten rosszul megy az idegennyelv-tanulás, aminek sok oka van (homogenitás, függetlenség másorzságoktól,de a viszonylagos nyelvi egyszerűség is)


Ne vágyj a könnyű, de buta élet után :D Lehet, hogy másnak kényelmesebb, de ő el van zárva attól, hogy fejlődjön, te igazánm szerencsésnek mondhatod magad. Eljuthatsz hamar oda, hogy ismersz egy egzotikus (magyar) nyelvet az összes finomságával, plusz nem telik sokba megszerezni a rutint 3-4 világnyelvben (és a déli, ázsiai nyelveket vagy oroszt amikhez mind kaphatsz itt ilyen-olyan történelmi okból segítséget nem is említettük), szerintem igazán szerencsésnek mondhatod magad.

2019. febr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy a nemet, holland, foleg a spanyoloknak is ugyanolyan pocsek kiejtesuk van. Angol nyelvteruleten nagyon feltunik, de senkit nem zavar. Tanuljatok meg folyekonyan angolul, ne a kiejtesen lovagoljatok. Nem is ertem miert ez a legnagyobb bajotok a nyelvtanulasban.
2019. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42 eve angol nyelvteruletre erve, angol tudas nelkul, csak azt hallottam, hogy milyen szep a magyar akcentus. Igaz, hogy akkor is es most is csak az talalja el aki mar ismer magyarokat. Azota is csak azt hallom anyanyelvuektol, hogy szep a magyarok kiejtese. Hollywood-van is imadjak a magyarok angol kiejteset. Honnan jon ez, hogy milyen csunya?? Itt eloszor es csakis, ezen az oldalon hallom ezt.
2019. febr. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem részben az a gond, hogy későn kezdjük el, már nem fog úgy az agy, másrészt nem foglalkozunk vele rendszeresen.(#5-ös korán kezdte és folyamatosan foglalkozott vele)


Ami nekem gond, főleg idősen (de szerintem iskolásoknak is),hogy szeritnem kevés a megfizethető egynyelvű kiegészítő oktatás az átlag magyar fizetéséhez képest.

Vegyük azt, hogy havi 20 nap, napi 1 órát célzottan csak beszédre fordítanál a tanárral, akkor az elég húzós lenne.

2019. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 chtt ***** válasza:
81%

"Az angoltanáraim kb. 20 százalékkal járulhattak hozzá az angol tudásomhoz."

Az nagyon jó, annál több nem is igen kell, ha valaki komolyan meg akar tanulni egy nyelvet, bármilyen nyelvet.

Nem tudom, olvastátok-e, mit írt az ötös? "Minden nap tanulok valami angol nyelvvel kapcsolatos dolgot (kiejtés, új szavak, stb.)." Ismétlem: minden nap! Ez a kulcs. Nem a nyelvoktatás rossz, hanem az egész rendszer. Persze, vannak alkalmatlan tanárok, talán nem kevesen, de azért én látom, hány (nagyon sok!) sikeres tanítványom volt az évek során, és nem, nem nekem köszönhetően szerezte meg a nyelvvizsgát, lett sikeres ember, beszél jól angolul, még akkor sem, ha sokan visszajönnek közülük és megköszönik a munkámat. Azt, hogy ide eljutott, magának köszönheti, én csak segítettem, de ha valaki egy szalmaszálat sem tesz keresztbe, lehetek én a világ legjobb nyelvtanára (sajnos nem vagyok, csak átlagos tanerő:(, akkor sem fog megtanulni angolul.


"Meg mint írtam az oktatás is rossz, 10 év nyelvtanulàs után is kihívás még a középfok is."

Nem, nem az oktatás rossz, az a rossz, hogy minek 10 évig tanulni egy nyelvet?! Egy év alatt meg lehet tanulni egy nyelvet. Nem feltétlen felsőfokon, de aki komolyan akarja, az úgyis tovább csiszolja a nyelvtudását. Igaz, ahhoz nem elég heti háromszor 45 percben elviselni a nyelvet meg a tanárt, fanyalogni, hogy minek kell tanulni, minek van lecke és társai.

Olyan oskolában tanítok, ahol van nyelvi tagozat, ami mindennapos nyelvórával jár. Ők már hatodik-hetedikben szépen, folyamatosan tudnak beszélni az adott nyelven (nem mondom, hogy mindent és hibátlanul, de ezzel együtt nagyon jók). Tanítok nem tagozatosokat. Látom, hogy a többségük kb. semmivel sem hülyébb, mint a tagozat, mégis a többségük nem tud szinte semmit, és közülük kerülnek majd a jövő kommentelői: sz@r a nyelvtanítás a sulikban. Mi a különbség a két csapat közt? A tagozatosok odateszik magukat, minden nap foglalkoznak a nyelvvel, akarnak (vagy mert muszáj nekik, ha benn akarnak maradni a tagozatos csoportban:). A nem tagozat 70-80%-a nyavalyog, ha feladsz nekik oly komoly leckét, ahol a megadott hat szót kell beírni a megfelelő helyre a mondatokba, ha szavakat-kifejezéseket-rövid (2-6 soros) párbeszédeket kell megtanulniuk, és sorolhatnám. Minek?

A sok beszéd lényege:

1/ Heti 2-3 órában semmilyen nyelvet nem tanulsz meg, mindegy milyen a tanár.

2/ Aki akar, meg tud tanulni bármilyen nyelvet tanárral vagy tanár nélkül.

Uff, én beszéltem.

2019. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!