Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki feltesz egy banális...

Ha valaki feltesz egy banális kérdést, pl. : Hogy igyam, higítva, vagy töményen? Mi a helyes módja az értetlenkedésnek?

Figyelt kérdés
Így írtam, hogy "Hogy-hogy hogy?" Mi a helyes változat, ha így kezdem a mondandóm? (Mármint a három hogy helyesírásilag hogy helyes?) Tele vagyok "hogy"-okkal még itt is, de tényleg érdekelne.

2019. márc. 9. 15:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy a válaszomban írtam ezt a fajta értetlenkedést.
2019. márc. 9. 15:13
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Hogy mivan? :D
2019. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Hogy gondolod?


A jó stílus "megköveteli", hogy lehetöleg elkerüld a szavak ismétlését, még akkor is, ha csak azonos hangalakról van szó!

2019. márc. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Mi? Mi? Mi?
2019. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eredetileg Tudományok - Helyesírás kategóriába írtam a kérdésem, nem a nyelvekhez. Nem tudom, miért helyezték át.

Szóval ha hirtelen reagál valaki egy válaszra, mert meglepődik, akkor hogy írjuk helyesen azt a kifejezést: hogy-hogy hogy?

2019. márc. 9. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a helyes: Hogyhogy hogy?


mert a hogyhogy a kötőszó a hogy meg a hogyan rövidebb változata. vagyis kábé: "hogy érted azt, hogy hogyan?"

2019. márc. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2019. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem a fenti válaszolók zömét. Ha egyszer van egy helyesírási kérdés, hogy valamit hogyan kell leírni, akkor arra nem válasz az, hogy írja le más szavakkal, mert nyilván a kérdező is át tudná fogalmazni. A kérdésére a kétszavas válasz:


Hogyhogy hogy?

2019. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Végre valaki megértette a kérdésem lényegét. Azaz ketten is.:)
2019. márc. 11. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!