Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan mondjuk angolul a...

Hogyan mondjuk angolul a feltételes módot?

Figyelt kérdés

Nem biztos hogy feltételes mód a megfelelő szó erre. Ilyenekre gondolok pl.:


- Ha LENNE barátnőm

- Ha más lányok CSINÁLNÁK ugyan-ezt


Tehát ha ez vagy az lenne... Ha csak simán azt mondom, hogy "If I have a girlfriend", az szerintem nem ezt fejezi ki. Mert így olyan mintha azt mondanám, hogy "Ha van barátnőm". Viszont én azt szeretném kifejezni hogy ha LENNE.



2019. márc. 25. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

If I had a girfriend, ....


If other girls did the same, ...


Amiket példaként írtál, azt úgy hívják, hogy 2. típusú feltételes mondat.


Ezekben az 'if'-es tagmondatban múlt időt kell használni, a főmondatban (másik tagmondatban) pedig a would segédigét.


Pl.:


If I had more free time, I would read more.


What would you do, if you won the lottery?

2019. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, igen erre gondoltam!
2019. márc. 25. 13:48
 3/3 Vree ***** válasza:

Conditional-nak hívják. Jobb, ha rákeresel erre, mert több típusa van (0, 1st, 2nd, 3rd Conditional) más szabályokkal.

Egyébként kétféle módon lehet jelezni a feltételességet, a WOULD segédigével vagy azzal, hogy az igét eggyel múltabb időbe rakod. Az utóbbi utal a jövő, tervekre (I would enjoy visiting my aunt. Élvezném meglátogatni a nagynénémet.), az előbbi a jelen állapotra. (I wish I wasn't such a coward. Bárcsak ne lennék olyan gyáva.)

Következésképp amikor párban állnak "ha... -na, akkor ...-ne", akkor először mindig a múlt idő szokta jelölni a feltételt, aztán a would a következményt.

I would be happy if I was young.

If I was young, I would be happy.

<- fontos, hogy vesszővel felcserélhető a két félmondat! Ne tévesszen meg a sorrend!


If I HAD a girlfriend...Ha LENNE barátnőm... (...elmenné vele a moziba. ...I WOULD go to the cinema with her.)


A Conditional esetekben

1st: jövő

2nd: jelen

3rd: múlt

0: általános igazságok, nem igazi feltételes, csak a HA miatt említjük, pl:

Ha süt a nap, meleg van. (Ugye itt nincs -na,-ne.)


De pl. most mondtál egy kivételt a Conditional párosításra:


If other girls WOULD DO something...Ha más lányok CSINÁLNÁNAK valamit...


If you would finally get a job, I wouldn't be so unhappy either.

Ha végre találnál munkát, én se lennék olyan boldogtalan.


Itt ugye nem azt mondja, hogy: ha LENNE munkád (most). Hanem ha találnál egy munkát majd valamikor a -jövőben- - akkor a jövőben én is ez meg ez lennék majd.

Namost ha órán vagy, ilyen mondatot tuti nem kapsz, és a tanár levágja a kezed, ha megpróbálod, de mivel én az életre készítelek :D, fontosnak tartom megemlíteni. De ehhez rá kell érezni a logikára, az időérzékelésre. Rendszerint a Conditional "sorrendiség" logikája felülírja az ilyesmit.

Pl:

If I had a car, I would be happy. Ha lenne kocsim, boldog lennék.

2019. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!